Interpretacja indywidualna z dnia 6 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.450.2023.1.MMA
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Ulga rehabilitacyjna- wydatek na zakup implantu, na zabieg artroplastyki oraz zakup znieczulenia
Stawka podatku (możliwość zastosowania zwolnienia) dla usług: 1. opieki nad dziećmi w wieku powyżej 3 lat; 2. korepetycji (przygotowywania do sprawdzianów, egzaminów, nauki gry na instrumencie); 3. nauki języka obcego; 4. opieki nad osobami starszymi.
Jeżeli przelot samolotem z Polski do Indii i z Indii do Polski odbył się środkiem transportu publicznego, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 15 cytowanej ustawy, to wydatek poniesiony na bilety lotnicze dla niepełnosprawnej żony Wnioskodawcy można zaliczyć do wydatków podlegających odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Natomiast do wydatków podlegających odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Wnioskodawczyni wskazała w sposób prawidłowy dane jakie należy zamieścić w informacji o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11). Jednocześnie jak słusznie zauważyła Wnioskodawczyni nie ma podstaw prawnych do zamieszczania w deklaracji PIT-11 informacji o składkach na ubezpieczenie społeczne oraz o składkach na ubezpieczenie zdrowotne osoby współpracującej, ponieważ jak już
Czy koszt operacji może zostać odliczony od dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Odliczenie od dochodu wydatku poniesionego na zakup implantu jako wydatku na cele rehabilitacyjne.
Czy wydatek poniesiony przez osobę niepełnosprawną na zabieg związany z usunięciem zaćmy z oka i wszczepienie soczewki jest wydatkiem zaliczanym do wydatków na cele rehabilitacyjne, do wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, podlegających odliczeniu od dochodu (zabieg PKWiU 8512)? Czy odliczenie za zabieg usuwania zaćmy należne są osobom niepełnosprawnym za dwoje oczu? Czy
Czy w odniesieniu do realizowanego projektu Podniesienie standardu oraz zwiększenie dostępności usług medycznych świadczonych przez SP ZOZ w X miasto X ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupach dźwigu hydraulicznego dostosowanego do przewozu osób na łóżkach, wraz z montażem i wybudowaniem szybu windowego, dokonywanych dla potrzeb prowadzonej działalności w zakresie ochrony zdrowia?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT od realizowanej inwestycji, dotyczącej czynności nie podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego od realizacji inwestycji pn. ?Likwidacja barier architektonicznych w zakładach opieki zdrowotnej w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się komunikowania? finansowanej przez PFRON, gdy brak jest związku poniesionych wydatków z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT?
Czy podatnik, który posiada I grupę inwalidztwa związaną z niepełnosprawnością narządów ruchu, może w zeznaniu podatkowym za 2003 r., skorzystać z ulgi podatkowej określonej w art. 26 ust. 7a pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Pytanie nr 1. :W pażdzierniku 2000 r. zawarłam umowę o kredyt kontraktowy z Kasą Mieszkaniową na okres 3-ech lat tj. do wrzesnia 2003 r. Aneksem do tej umowy z grudnia 2001 r. okres systematycznego oszczędzania został wydłużony o 60 miesięcy, czyli został przedłużony do końca września 2008 roku.W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania :1. Czy za cały rok 2003 mogę odliczyć przysługującą
Czy osoba zaliczona do I grupy inwalidztwa z ogólnego stanu zdrowia może w zeznaniu podatkowym za 2003 r. skorzystać z ulgi z tytułu: 1.opłacania przewodnika osób z niepełnosprawnścią narządu ruchu zaliczanych do I grupy inwalidztwa, 2.wydatków ponoszonych na dowożenie przez sąsiadów lub syna na zabiegi lecznicze w sytuacji, kiedy nie jest właścicielem samochodu osobowego ?
Czy wydatki ponoszone w 2003 r. przez osobę zaliczoną do I grupy inwalidztwa, będące opłatą za wypożyczenie koncentratora tlenowego, stanowią podstawę do odliczeń w ramach wydatków rehabilitacyjnych?
Czy osoba niepełnosprawna zaliczona do pierwszej grupy inwalidzkiej z ogólnego stanu zdrowia i trzeciej grupy inwalidzkiej w związku z wypadkiem przy pracy, może skorzystać z odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, wydatku na zakup komputera? Z orzeczenia wynika, że niepełnosprawność datuje się od 27.03.1974r. tzn. od początku choroby. W rozpoznaniu z dnia 10.12.2003r. lekarz specjalista