Interpretacja indywidualna z dnia 26 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.276.2024.1.MK
Brak prawa do odliczenia VAT od zakupów związanych z przedsięwzięciem.
Brak prawa do odliczenia VAT od zakupów związanych z przedsięwzięciem.
Brak prawa do odliczenia VAT od zakupów związanych z przedsięwzięciem.
Brak prawa do odliczenia VAT od zakupów związanych z projektem.
Nie będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od całości wydatków związanych z realizacją projektu finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Brak prawa do odliczenia w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia w związku z realizacja zadania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji, która ma być przedmiotem aportu do Spółki w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Skoro więc Partner nie wykonuje żadnych odpłatnych czynności na rzecz Wnioskodawcy, otrzymane przez niego kwoty z tytułu zwrotu kosztów wspólnie realizowanego przedsięwzięcia nie mogą zostać uznane za odpłatność z tytułu jakiegokolwiek świadczenia. Z uwagi na brak wzajemnego świadczenia realizowanego na rzecz Wnioskodawcy, otrzymane środki pieniężne nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów zwolnionych.
1) Czy otrzymane dofinansowanie w formie dopłat do oprocentowania kredytu zaciągniętego na realizację inwestycji w części dotyczącej wytworzenia we własnym zakresie środków trwałych, naliczone i otrzymane w okresie realizacji inwestycji (do czasu oddania środka trwałego do użytkowania) stanowi przychód podatkowy korzystający ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o pdop? 2) Czy
w zakresie wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację projektu pokrytych środkami uzyskanymi :w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w części dotyczącej :-wydatków związanych z ulepszeniem (rozbudową, modernizacją) środków trwałych,-wydatków związanych z zakupem i wytworzeniem we własnym zakresie środków trwałych. w ramach
Opodatkowanie wpłat mieszkańców partycypujących w kosztach budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym ewentualne umorzenie części pożyczki spowodować może powstanie przychodu do opodatkowania na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jednak przychód ten będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę pożyczki od NFOŚiGW na wspomnianych powyżej warunkach nie spowoduje powstania po stronie Spółki przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń itp. w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
CIT - w zakresie skutków podatkowych otrzymanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dopłaty do oprocentowania kredytu bankowego na realizację przedsięwzięcia.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją inwestycji pn. Termomodernizacja budynków szkolnych Termomodernizacja budynku ().