Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2016, sygn. ILPB2/4511-1-472/16-4/WS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-472/16-4/WS
Możliwość odliczenia podatku zapłaconego w Holandii.
Możliwość odliczenia podatku zapłaconego w Holandii.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Gminy za podatnika podatku VAT z tytułu czynności wykonywanych przez jednostkę budżetową Gminy oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia nieruchomości.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek naliczenia podatku należnego w przypadku nieodpłatnego udostępniania hali sportowej np. na rzecz szkół?
1. Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia VAT naliczonego związanego z wydatkami, które będzie w stanie przyporządkować do obiektów udostępnianych wyłącznie odpłatnie? 2. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia części VAT naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi hali sportowej?3. W przypadku, o którym mowa w pytaniu nr 2, w jaki sposób należy określić część VAT naliczonego podlegającą odliczeniu
Podatek od towarów i usług - prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu opłat leasingowych oraz zakupu oleju napędowego.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia całego podatku VAT z tytułu nabycia samochodu ciężarowego o ładowności do 3,5 ton oraz odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia paliwa do tego samochodu?
Czy Wnioskodawca ma prawo odliczyć pełne 22% podatku VAT z tytułu zakupu samochodu oraz w okresie jego użytkowania odliczyć VAT od zakupu paliwa?
1. Czy słusznie Zainteresowany musi zapłacić podatek od dodatku do renty z x? 2. Czy Wnioskodawca może składki wpłacone corocznie na AOW (senioralne) odliczyć od dochodu? 3. Czy Zainteresowany powinien zapłacić podatek za cały 2005 rok?
1. Czy słusznie Zainteresowany musi zapłacić podatek od dodatku do renty z x? 2. Czy Wnioskodawca może składki wpłacone corocznie na AOW (senioralne) odliczyć od dochodu? 3. Czy Zainteresowany powinien zapłacić podatek za cały 2005 rok?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu użytkowania samochodu ciężarowego o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg na podstawie umowy leasingu operacyjnego oraz z tytułu nabycia paliwa wykorzystywanego do napędu tego samochodu.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu ciężarowego.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu ciężarowego.
W zakresie odliczenia podatku od zakupionego paliwa do napędu samochodów nieposiadających homologacji producenta.
Dotyczy prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w przypadku nabycia samochodu ciężarowego.
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie paliw do samochodu o ładowności powyżej 500 kg, w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu samochodu ciężarowego i wykorzystywanego do niego paliwa.
Czy firma może odliczyć VAT w 100% jako, że jest to auto ciężarowe, z godnie z wyrokiem TSWE w sprawie C-414/07 i pismem Ministerstwa Finansów z dnia 13 lutego 2009 r. nr PT3/812/4/15/IL2E/09/185?
1) Czy świadczenia z tytułu niezdolności do pracy AOW/WAO otrzymywane z Holandii w latach 2005-2008 podlegają opodatkowaniu w Polsce? 2) Czy można odliczyć w Polsce składki na ubezpieczenia w Holandii?
Czy wobec orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2008 r. (sygn. C-414/07), zgodnie z którym niezgodnie z prawem unijnym było wprowadzenie przez Polskę, w związku z akcesją do Unii, szerszych ograniczeń w prawie do pełnego odliczenia podatku naliczonego niż istniały w ustawie o podatku od towarów i usług obowiązującej przed 1 maja 2004 r., podatnikowi który obecnie nabędzie
Czy Podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego od nabywanych paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów, które stanowią dla Niego towar handlowy?
Podatnik uważa, że pomimo faktu iż ładowność samochodu wynikająca ze świadectwa homologacji jest mniejsza od ładowności określonej według wzoru ma prawo do odliczania podatku naliczonego przy zakupie paliwa. US-IIa-005/7/2005, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Prawo do doliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktu dokumentujących naprawy i inne koszty eksploatacyjne samochodu ciężarowego bez właściwego świadectwa homologacji.
Podatnik zwrócił się zapytaniem, czy brak wyciągu ze świadectwa homologacji dla nabytego przez Stronę samochodu pozbawia prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktury nabycia oraz czy pozbawia Stronę prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie paliwa w okresie eksploatacji samochodu dla celów prowadzonej działalności?
Czy można odliczyć podatek naliczony z tytułu zakupu paliwa do samochodu ciężarowego uniwersalnego marki FORD TRANSIT 2.5 D, o ładowności 1.070 kg i ilości miejsc 3, dla którego podatnik nie posiada świadectwa homologacji ?