Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2020, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.530.2020.2.AKA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.530.2020.2.AKA
Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Prawidłowość wystawienia faktury za wykonaną usługę związaną z naprawą urządzeń i instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych wraz z automatyką niestanowiącą usługi związanej z nieruchomością, której miejsce świadczenia znajduje się na terytorium Niemiec.
Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki NP z tytułu usług naprawy samochodu dla kontrahentów spoza UE. Wnioskodawca prawidłowo wystawi fakturę wykazując tylko usługę naprawy samochodu wliczając w cenę części wykorzystane do naprawy tego samochodu, z wyjątkiem stawki i kwoty podatku oraz kwoty należności wraz z podatkiem.
Czy zgodnie z art. 41 pkt 12 ustawy o podatku od towarów i usług oraz § 5 ust. 1a rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. Wnioskodawca może stosować obniżoną do 7% stawkę podatku VAT na usługi w zakresie przeglądu oraz konserwacji (naprawy) urządzeń grzewczych w obiektach budowlanych lub ich częściach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym sklasyfikowanych
Jak fakturować ww. usługę, to znaczy czy naliczyć podatek VAT ze stawką 22%, czy na fakturze zawrzeć adnotację, że podatek VAT naliczy nabywca?