Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.140.2019.9.AW
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Stosowanie od 1 stycznia 2024 r. prawa do zwolnienia dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych wypłacanych podatnikowi na podstawie umów zawartych lub zapisów dokonanych przed 1 grudnia 2001 r.
Faktury zaliczkowe jakie otrzymał Wnioskodawca nie rozliczone w danym roku podatkowym są ujmowane do limitów w transakcji kontrolowanej o charakterze jednorodnym
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką udziałowcem Spółki.
Określenie czy TFI i Fundusz stanowią podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ust. 4 oraz czy TFI i Fundusz są obowiązane do sporządzenia dokumentacji podatkowej w rozumieniu art. 9a ustawy CIT.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym Spółka oraz Fundusze są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 11 ustawy CIT?
W zakresie obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej obejmującej transakcje realizowane z Uczestnikami Funduszu Inwestycyjnego.
w zakresie ustalenia czy TFI oraz Fundusze są podmiotami powiązanymi
CIT - w zakresie ustalenia czy Spółka oraz Fundusze są podmiotami powiązanymi.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym TFI oraz Fundusze są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 11 ustawy CIT?
CIT - w zakresie ustalenia czy Spółka oraz Fundusze są podmiotami powiązanymi.
w zakresie ustalenia braku powiązań pomiędzy podmiotami zawierającymi między sobą transakcje
w zakresie ustalenia czy wartość zapłaconego na rzecz Wnioskodawcy przez Spółkę Komandytową otrzymującą wkład niepieniężny podatku od towarów i usług należnego będzie dla Wnioskodawcy stanowiła przychód podatkowy oraz czy kwota podatku od towarów i usług naliczonego będzie mogła zostać uznana za wydatek na nabycie ogółu praw i obowiązków wspólnika Spółki Komandytowej w przypadku ewentualnego zbycia
Czy dokonanie przez Wnioskodawcę darowizny Aktywów na rzecz Funduszu nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż zgodnie z (i) art. 10 ust. 1 pkt 7 w zw z art. 17 i art. 18 ustawy o PIT oraz (ii) art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ustawy o PIT, nie powstaje u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów - odpowiednio - kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w pkt 8 lit. a)-c)" oraz inne źródła" z tytułu dokonania darowizny
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o PIT, nie powstaję u Wnioskodawcy przychód w podatku PIT z tytułu wzrostu wartości certyfikatów inwestycyjnych Funduszu w wyniku (i) dokonania przez niego darowizny udziałów w Spółkach na rzecz SKA Holding, oraz (ii) udziałów w spółkach z o.o. na rzecz SKA Holding przez innych wspólników tych spółek?
Zakres powstania przychodu w związku z dokonaniem darowizny na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.
Zakres powstania przychodu w związku z dokonaniem darowizny na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.
Zakres powstania przychodu z tytułu wzrostu wartości certyfikatów inwestycyjnych w zamkniętym funduszu inwestycyjnym.
Czy wniesienie przez Podatnika w formie darowizny całości lub części Aktywów do FIZ lub LSK spowoduje powstanie po stronie Podatnika obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy opodatkowaniu podlega dochód z tytułu udziału w funduszach kapitałowych w przypadku transferu (przelewu) środków zgromadzonych w ramach grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym do pracowniczego programu emerytalnego w ramach przekształcenia grupowego ubezpieczenia w pracowniczy program emerytalny?