Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2016, sygn. ILPB3/4510-1-206/16-4/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-206/16-4/AO
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty przychodów podatkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty przychodów podatkowych.
Opłata za bezumowne korzystanie z nieruchomości opodatkowanie, faktura korygująca, nota księgowa.
Opodatkowania i dokumentowanie opłat za ponadnormatywne zużycie pojazdu, za przedterminowe rozwiązanie umowy w zakresie Usług 1 jak lub/i Usług 2 na wniosek klienta i z winy klienta oraz rozliczeń z tytułu opłaty tzw. franszyzy redukcyjnej
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej rezygnację z prawa do nieodpłatnego korzystania z adresu oraz pomieszczenia użytkowego wraz z mediami.
Brak obowiązku dokonania korekt podatku naliczonego związanego z zakupem usług marketingowych
Czy odszkodowanie z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu oraz z tytułu utraconego zysku, wypłacone na rzecz Spółki na podstawie porozumienia zawartego z jej najemcą, stanowi wynagrodzenie za usługę w rozumieniu przepisów ustawy o VAT, a w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, i czy zgodnie z przepisami ww. ustawy o podatku od towarów i usług Spółka zobowiązana jest
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty przychodów podatkowych.
Czy właściwy jest sposób dokumentowania otrzymywanych zaliczek rekompensaty oraz jej rozliczenia przedstawiony przez Spółkę?
Podatku dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty przychodów podatkowych.
dokumentowanie otrzymanej przez Wnioskodawcę rekompensaty oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupami związanymi ze świadczeniem usług
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za świadczenie usług zgłoszenia przez Spółkę do Sędziego Komisarza roszczenia wynikającego z przejęcia przez Spółkę kosztu świadczenia w przyszłości napraw gwarancyjnych oraz dokonania potrącenia roszczenia Spółki wynikającego z przejęcia na siebie ryzyka i kosztu świadczenia ewentualnych napraw gwarancyjnych, a także powstania obowiązku podatkowego i wystawienia
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego odszkodowania oraz sposób jego dokumentowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawienia faktury korygującej oraz korekty podatku VAT.
Prawo do odliczenia z tytułu otrzymania faktury VAT dokumentującej rekompensatę.
Rekompensata otrzymywana od Organizatorów w związku ze świadczeniem na rzecz pasażerów usług publicznych w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji Spółka nie będzie zobowiązana do wystawienia faktury VAT na rzecz Organizatorów, kwota rekompensaty może zostać udokumentowana notą księgową.
Czy kwota otrzymanej przez Spółkę rekompensaty będzie stanowić obrót podlegający opodatkowaniu podatkiem VAT? Jaki dokument Spółka ma wystawić dla celów rozliczenia otrzymanej rekompensaty? Czy istnieje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów służących świadczeniu usług finansowanych rekompensatą?
Czy opisane w stanach faktycznych czynności polegające na nałożeniu na kontrahenta kary umownej stanowią usługę w rozumieniu ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług i w związku tym podlegają opodatkowaniu na podstawie art. 5 ww. ustawy?
Czy opisane w stanach faktycznych czynności polegające na nałożeniu na kontrahenta kary umownej stanowią usługę w rozumieniu ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług i w związku tym podlegają opodatkowaniu na podstawie art. 5 ww. ustawy?
prawo do zastosowania stawki 0% na fakturach wystawionych za przygotowanie produkcji opakowań i etykiet oraz zwrot kosztów przygotowania ich produkcji; opodatkowanie obciążenia kontrahenta kosztami prac przygotowawczych w przypadku rezygnacji przez niego z zamówienia
Rekompensata, którą Spółka będzie otrzymywać od Ministra Infrastruktury w związku ze świadczeniem na rzecz pasażerów usług publicznych w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich nie będzie ona podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. W konsekwencji, Spółka nie będzie zobowiązana do wystawienia faktury VAT na rzecz Ministra Infrastruktury.
Uznanie zwrotu kosztów reklamacji za świadczenie usług na terytorium kraju podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki 22%.
Czy zapłacona rekompensata stanowi koszt uzyskania przychodu dla Spółki?
Czy najemca powinien zaliczyć do przychodu zwrot niezamortyzowanej części poczynionych za zgodą wynajmującego wydatków na przebudowę (inwestycji w obcym środku trwałym), dokonany przez wynajmującego na rzecz najemcy po zakończeniu najmu - zgodnie z umową i odrębnym porozumieniem, w którym strony ustalają wielkość poczynionych nakładów?