Interpretacja indywidualna z dnia 26 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.62.2023.2.DK
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego stypendium.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego stypendium.
Czy kwota otrzymana w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
Czy Fundacji nieprowadzącej działalności gospodarczej będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT od środków z bezzwrotnej pomocy zagranicznej, które będzie wydatkować w 2017 r.? Czy w związku z dokonaniem rejestracji do celów VAT w lutym 2017 r. Fundacja może wystąpić o zwrot podatku od towaru i usług od środków otrzymanych w 2016 r. i będzie miała prawo do takiego zwrotu?
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy wynagrodzenie wypłacone pracownikowi przez pracodawcę, który otrzymuje na ten cel środki z Unii Europejskiej, korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie wynagrodzenia finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Zwolnienie od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków bezzwrotnej pomocy pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy dochody pracowników otrzymane od pracodawcy, o ile pochodzą z od międzynarodowych organizacji lub międzynarodowych instytucji finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy są zwolnione z opodatkowania podarkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wynagrodzenie Wnioskodawczyni w części finansowanej ze środków Funduszu Spójności nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy. To jednoznacznie przesądza o braku podstaw do zwolnienia, ponieważ w świetle unormowania omawianego przepisu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia otrzymywanego przez Wnioskodawcę w ramach projektów ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w latach 2006-2007 realizowanych przez Fundację jako Beneficjenta.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia otrzymywanego przez Wnioskodawcę w latach 2007-2010 w ramach projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowanych przez Fundację jako Beneficjenta.
skutki podatkowe dokonania wpłat na PFRON ze środków finansowych pochodzących z bezzwrotnej pomocy finansowej przyznanej przez rząd państwa obcego.
Należy stwierdzić, iż cytowane wcześniej zwolnienie podatkowe nie może mieć zastosowania do dochodów pracowników (zleceniobiorców) Wnioskodawcy wykonujących czynności związane z realizację programu. Środki na realizację programu nie zostały bowiem przyznane pracownikom (zleceniobiorcom), a Wnioskodawcy.
1. Czy w związku z powyżej opisanym stanem faktycznym Wnioskodawca powinien zastosować zwolnienie wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym wolne od podatku dochodowego są dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli pochodzą od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych ze środków bezzwrotnej
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Wynagrodzenie Wnioskodawcy z tytułu umowy o pracę nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy. To jednoznacznie przesądza o braku podstaw do zwolnienia, bowiem w świetle unormowania omawianego przepisu niespełnienie jednej z przesłanek
Zakres zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia współfinansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzeń pracowników Wnioskodawcy finansowanych ze środków pochodzących z budżetu państwa, oraz wynagrodzeń pracowników Wnioskodawcy realizujących zadania związane z przygotowaniem, zarządzaniem, wdrażaniem, monitorowaniem, kontrolą i oceną stopnia realizacji programów operacyjnych współfinansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej
zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenia otrzymywanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości finansowanego w 75% ze środków bezzwrotnej pomocy z Unii Europejskiej oraz w 25% ze środków pochodzących z budżetu państwa
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, wypłacanych pracownikom oraz osobom fizycznym zatrudnianym na podstawie umów cywilnoprawnych.
1. Czy zyski z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego (odsetki, zwroty poręczeń, zyski kapitałowe) są opodatkowane podatkiem dochodowym?2. Kto jest podatnikiem podatku dochodowego z tytułu osiągniętych zysków z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego?3. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu osiągniętych zysków z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego?
1. Czy zyski z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego (odsetki, zwroty poręczeń, zyski kapitałowe) są opodatkowane podatkiem dochodowym?2. Kto jest podatnikiem podatku dochodowego z tytułu osiągniętych zysków z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego?3. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu osiągniętych zysków z tytułu inwestowania kapitału funduszu poręczeniowego?