Interpretacja indywidualna z dnia 20 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.202.2024.1.AS
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia wydatków z tytułu Opłaty postojowej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia wydatków z tytułu Opłaty postojowej.
Brak prawa do odliczenia przez Nadleśnictwo podatku naliczonego przy realizacji projektu
Jakie na Nadleśnictwie ciążą obowiązki jako płatnika w przypadku sprzedaży pustostanów na rzecz pracowników Nadleśnictwa, byłych pracowników (emerytów) Nadleśnictwa i innych jednostek Lasów Państwowych oraz pracowników innej jednostki Lasów Państwowych?
W jaki sposób należy ustalić przychód z tytułu sprzedaży lokali i gruntów nieprzydatnych Lasom Państwowych pracownikom, emerytom, osobom niebędącym pracownikami Nadleśnictwa?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rekompensaty za koszty odzyskiwania należności z tytułu transakcji handlowych .
Czy dla potrzeb obliczenia podatku dochodowego, wartość nieruchomości to wartość rynkowa podana przez rzeczoznawcę (w tym przypadku 150 000 zł)? Czy podatek dochodowy będzie obliczany od kwoty stanowiącej różnicę wartości nieruchomości podanej przez rzeczoznawcę i kwoty podlegającej fakturowaniu (kwota faktycznie wpłacona przez Wnioskodawcę za nieruchomość, tj. 150 000 zł - 100 000 zł = 50 000 zł)?
Czy Nadleśnictwo, w przypadku sprzedaży emerytowi byłemu pracownikowi innej jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych lokalu mieszkalnego pustostanu, będzie zobowiązane do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od różnicy pomiędzy ceną rynkową tego lokalu, ustaloną przez rzeczoznawcę majątkowego a odpłatnością za ten lokal ustaloną dla tego emeryta, w wysokości określonej w art. 30 ust. 1 pkt
Czy Nadleśnictwo, w przypadku sprzedaży emerytowi byłemu pracownikowi Nadleśnictwa lokalu mieszkalnego pustostanu, wraz z przynależnym gruntem, będzie zobowiązane do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od różnicy pomiędzy ceną rynkową tego lokalu, ustaloną przez rzeczoznawcę majątkowego a odpłatnością za ten lokal ustaloną dla tego emeryta, w wysokości określonej w art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy
1)W jaki sposób ustalić przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, stanowiący różnicę między ceną rynkową nabytego lokalu a ceną zakupu:czy od ceny ofertowej, czy od wartości wyceny rzeczoznawcy? 2)Jakie obowiązki ciążą na Nadleśnictwie dokonującym sprzedaży, gdy nabywcą jest:pracownik Nadleśnictwa zbywającego,były pracownik (emeryt) Nadleśnictwa zbywającego, jak też innych
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu niemieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy prawidłowym drukiem rozliczeniowym będzie druk PIT-8C, który zobowiązuje do rozliczenia nabywcę: byłego pracownika lub wdowę po zmarłym pracowniku z przychodu z innych źródeł?
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych od obniżki ceny (ulgi) odpowiadającej różnicy między ceną rynkową a ceną zakupu lokalu niemieszkalnego- gospodarczego wraz z przynależnym gruntem? Jeśli nabywcą jest obecny pracownik
Obowiązki płatnika w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych (pustostanów) na preferencyjnych warunkach.
1. Czy wartość deputatu wraz z obciążeniami, tj.: podatek dochodowy, składki ZUS, ubezpieczenia zdrowotne, może być porównywana z ceną detaliczną brutto? Czy wobec tak przyjętego rozwiązania uzasadnione jest niestosowanie normy wynikającej z art. 12 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczącej różnicy pomiędzy ceną deputatu netto (bez obciążeń podatkowych), a ceną detaliczną brutto
1. Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych, od sprzedanego pustostanu i która kwota będzie przychodem? 2. Na podstawie jakiego dokumentu dokonać rozliczenia, jeżeli takowy podatek wystąpi i w jakiej wysokości?
Czy prawidłowym było wystawienie przez nadleśnictwo na różnicę między ceną rynkową nieruchomości a ceną faktycznie zapłaconą przy zakupie na preferencyjnych warunkach pustostanu przez emerytowanego pracownika Lasów Państwowych PIT-8C?
Czy w świetle powyższego stanu faktycznego po stronie kupującego nastąpił dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości różnicy pomiędzy ceną rynkową a ceną zakupu?
Czy dla potrzeb ustalenia przychodu pracowników z tytułu otrzymanego deputatu opałowego w naturze należy przyjąć średnią cenę 1 mp drewna opałowego sosnowego ustalonego przez Lasy Państwowe w grudniu roku poprzedniego, taką jaką stosuje się przy wypłacie ekwiwalentu, czy cenę sprzedaży 1 mp drewna opałowego stosowaną w Nadleśnictwie?
Czy od kwoty ekwiwalentu za zwierzynę należy naliczyć podatek VAT?
w sprawie opodatkowania pożyczki udzielonej na preferencyjnych warunkach pracownikowi na zakup samochodu.