Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.10.2024.1.JKU
Skutki podatkowe zawierania umów zakupu samochodów i złomu stanowiących towar handlowy.
Skutki podatkowe zawierania umów zakupu samochodów i złomu stanowiących towar handlowy.
1. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia wykorzystywanego do działalności niepodlegającej VAT. 2. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia
W zakresie możliwości składania deklaracji zbiorczych PCC-4.
W czerwcu 2022 r. zawarli Państwo 48 umów sprzedaży, w ramach których odkupili Państwo złom od osób fizycznych. Pierwsza umowa została zawarta 1 czerwca 2022 r., a zatem – jeśli trzecia z kolei umowa została zawarta maksymalnie w ciągu 14 dni od 1 czerwca 2022 r., to mieli Państwo prawo do złożenia zbiorczej deklaracji za czerwiec 2022 r., wskazując w tej deklaracji wszystkie umowy, które Państwo zawarli
W czerwcu 2022 r. zawarli Państwo 101 umów sprzedaży, w ramach których odkupili Państwo złom od osób fizycznych. Pierwsza umowa została zawarta 1 czerwca 2022 r., a zatem – jeśli trzecia z kolei umowa została zawarta maksymalnie w ciągu 14 dni od 1 czerwca 2022 r., to mieli Państwo prawo do złożenia zbiorczej deklaracji za czerwiec 2022 r., wskazując w tej deklaracji wszystkie umowy, które Państwo
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów ryczałtem - skupowanie złomu.
Dokumentowanie w podatkowej książce przychodów i rozchodów zakupu złomu i puszek aluminiowych.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca jest podmiotem zobowiązanym do naliczenia i odprowadzenia do urzędu skarbowego podatku VAT należnego z tytułu nabycia towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia.
Stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia PKWiU 24.45.30.0
Stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia PKWiU 24.45.30.0.
Jak ewidencjonować taki zakup w księdze przychodów i rozchodów, jakim dokumentem, jakie dane ma zawierać ten dokument?
Odwrotne obciążenie VAT w sytuacji sprzedaży zużytych tablic rejestracyjnych i zezłomowanego samochodu.
Dotyczy ustalenia czy Wnioskodawca jest zobowiązany zastosować procedurę odwrotnego obciążenia przy dostawie złomowanych pojazdów
Opodatkowanie otrzymanej dotacji oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu zakupu towarów i usług sfinansowanych otrzymaną dotacją.
Opodatkowanie otrzymanej dotacji oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu zakupu towarów i usług sfinansowanych otrzymaną dotacją.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów działalności pozastrefowej niezamortyzowanej wartości zezłomowanej linii produkcyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozliczenia nieodpłatnego nabycia odpadów przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego poboru podatku (reverse chargé) oraz kwalifikacji nieodpłatnego odbioru odpadów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedawanych towarów o symbolu PKWiU 24.33.11.0 na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedawanych towarów o symbolu PKWiU 24.10.31.0 na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Dotyczy ustalenia czy Powiat jest zobowiązany wystawić fakturę dokumentującą dostawę złomowanych pojazdów z zastosowaniem procedury odwrotnego obciążenia.
Dotyczy sposobu rozliczenia faktur korygujących otrzymanych przez Wnioskodawcę oraz przez niego wystawionych z powodu przekwalifikowania towaru z objętego opodatkowaniem VAT według stosownej stawki na towar objęty mechanizmem odwrotnego obciążenia
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup złomu i makulatury udokumentowanych dowodem wewnętrznym.
Naliczenie, zadeklarowanie i odliczenie podatku w związku z wniesieniem zaliczki na poczet dostawy towarów z załącznika nr 11 do ustawy o VAT.