Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2016, sygn. IPPB1/4511-1427/15-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-1427/15-2/ES
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży budynku w trakcie budowy
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży budynku w trakcie budowy
Obowiązek zaprowadzenia ksiąg rachunkowych, w związku z przekroczeniem kwoty określonej w przepisach o rachunkowości, spowodowanym doliczeniem do przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej przychodu uzyskanego ze sprzedaży wskazanej we wniosku nieruchomości.
Czy w sytuacji gdy obroty ze sprzedaży przekroczą w 2008 roku 800.000 euro według prowadzonego rejestru sprzedaży VAT to czy od 1 stycznia 2009 r. Wnioskodawca będzie miał obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości?
Jak wynika z opisanego stanu faktycznego, podatnik od 1 grudnia 1992 r. prowadził zakład blacharsko-dekarski. Z przyczyn rodzinnych firma została zlikwidowana z dniem 31 marca 2005 r. Po ustaniu problemów rodzinnych, podatnik ponownie uruchomił działalność z dniem 1 sierpnia 2005 r. Obrót osiągnięty przez podatnika w 2005 r. na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej wyniósł
dotycz zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przychodu z tytułu umowy zlecenia
W wyniku likwidacji bursy, należności z tytułu najmu lokali wpływają na konto szkoły, która przejęła majątek bursy. Czy wpływy z tytułu sprzedaży, którą bursa rozliczyła w deklaracjach VAT-7, szkoła powinna wliczać do obrotu uprawniającego do zwolnienia z podatku VAT?
dotyczy uwzględnienia dotacji przy proporcjonalnym odliczania podatku VAT
dotyczy opodatkowania i rozliczania dotacji
dotyczy interpretacji pojęcia "obrót" zawartego w art. 29 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, a w szczególności zwrotu "refundacja"
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie stosowania art. 90 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. dotyczącego otrzymanych subwencji (dotacji) innych niż określone w art. 29 ust. 1, mających wpływ na strukturę obrotów opodatkowanych i zwolnionych, a tym samym na prawo do obniżenia kwoty podatku należnego.
opodatkowania podatkiem VAT dotacji do biletów ulgowych
1. Czy mamy prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dotyczącej raty leasingowej z tytułu użytkowania samochodu osobowego na podstawie umowy zawartej przed dniem 1 maja 2004 r. Przy czym w myśli przepisów ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) Spółce nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego
dotyczy utraty prawa do zwolnienia (wysokość obrotów)