Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2013, sygn. IBPP2/443-421/13/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-421/13/RSz
prawo do skorygowania podatku VAT wynikającego z niezapłaconej faktury sprzedaży
prawo do skorygowania podatku VAT wynikającego z niezapłaconej faktury sprzedaży
Skuteczność doręczenia zastępczego zawiadomienia o zamiarze skorygowania podatku należnego.
Uprawnienie do korekty podatku należnego od wierzytelności nieściągalnych
Kwestia skuteczności doręczenia zawiadomienia, o którym mowa w art. 89a ust. 2 pkt 6 dłużnikowi przez Wnioskodawcę, przesłania przez Wnioskodawcę dłużnikowi informacji o zamiarze skorygowania podatku należnego w jednym zawiadomieniu, zastosowania potwierdzenia z urzędu skarbowego o rejestracji dłużnika jako czynnego podatnika VAT oraz sposobu liczenia okresu przekroczenia terminu płatności wierzytelności
Czy do zawiadomienia, o którym mowa w art. 89a ust. 2 pkt 6 mają zastosowanie przepisy art. 150 ustawy Ordynacja podatkowa?
Z uwagi na fakt, iż o ile w przedmiotowej sprawie zostaną spełnione warunki wymienione w art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług, Spółka będzie miała prawo dokonania korekty podatku należnego z tytułu niezapłaconych wierzytelności.
Czy w związku z tym, że postanowienie Dyrektora z dnia 17 lipca 2008 r. nie zostało doręczone pełnomocnikowi Spółki należy uznać, iż zgodnie z przepisem art. 145 §2 Ordynacji podatkowej nie nastąpiło dotychczas jego prawnie skuteczne doręczenie?
Czy Urząd Skarbowy ma prawo odmówić podatnikowi wysyłania korespondencji na adres wskazany przez podatnika?
dotyczy ustalania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w sytuacji, gdy spółka, działając w specjalnej strefie ekonomicznej, osiąga dochód z działalności gospodarczej określonej w zezwoleniu (podlegający zwolnieniu z podatku dochodowego) oraz dochód z działalności nieobjętej zezwoleniem (podlegający opodatkowaniu)