Interpretacja indywidualna z dnia 17 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.161.2023.2.MZ
Ustalenie momentu powstania przychodu.
Ustalenie momentu powstania przychodu.
Opodatkowanie płynu do papierosów elektronicznych
brak obowiązku prowadzenia ewidencji oraz dokumenty w celu rozliczenia podatku akcyzowego od olejów smarowych o kodzie CN 3403, produkowanych z zastosowaniem przedpłaty akcyzy
opodatkowanie produkcji cydru z zastosowaniem przedpłaty akcyzy
opodatkowanie produkcji wina musującego jabłkowego z zastosowaniem przedpłaty akcyzy
Przedpłata, zaliczka, zadatek, bądź rata podlegają opodatkowaniu VAT tylko wówczas, gdy stanowią część ceny (należności, zapłaty) za mające nastąpić w przyszłości skonkretyzowane dostawy towarów. Oznacza to, że VAT należny od ww. rodzajów otrzymywanych wpłat wystąpi tylko wówczas, kiedy w umowie lub w innych dokumentach (np. zamówieniu) zostanie wyraźnie skonkretyzowane, jakich przyszłych dostaw towarów
Możliwość zaliczenia przedpłaty (zadatku) wynikającego z zawartej przedwstępnej umowy kupna- sprzedaży, jako wydatku poniesionego na realizację własnych celów mieszkaniowych, zgodnie z przepisem art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku, gdy środki pieniężne przeznaczone na tę przedpłatę (zadatek) pochodzą z własnych oszczędności Wnioskodawczyni.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania Opłaty rezerwacyjnej i udokumentowania jej fakturą.
Opodatkowanie czynności technicznych wykonywanych przez Wnioskodawcę w ramach usług finansowych oraz opodatkowania dostawy kart przedpłaconych (pre-paid)
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w budynku wielorodzinnym
W zakresie opodatkowania dostawy kart przedpłaconych.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania otrzymanych przedpłat z tytułu usługi polegającej na zorganizowaniu polowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla ww. usługi.
Czy taka płatność może być uznana za wydatek na cel mieszkaniowy i spełni warunek zwolnienia z podatku z tytułu ww. zbycia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. gdy przedpłaty były dokonane w ustawowym terminie, a prawo własności zostanie przeniesione po jego upływie?
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do dokonanych przez dystrybutorów wpłat, dla których kontrahent nie wystawił zapytania ofertowego, powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do dokonanych przez dystrybutorów wpłat dla których kontrahent wystawił zapytanie ofertowe, ale Spółka go nie potwierdziła, określenia przez Wnioskodawcę obowiązku podatkowego
Czy w opisanej sytuacji ma zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 131 wraz z definicją celu mieszkaniowego z ust. 25 pkt 1 lit. a) w celu ustalenia prawa do zwolnienia z podatku dochodowego wynikającego z dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego?
w zakresie skutków podatkowych otrzymania zadatku
podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania opłat rezerwacyjnych, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wypłaty środków zgromadzonych na otwartym rachunku powierniczym przez bank na rachunek bieżący Wnioskodawcy oraz terminu ich dokumentowania.
Wskazanie, czy dokonana przez Wnioskodawcę płatność stanowić będzie zapłatę, o której mowa w art. 19a ust. 8 ustawy (tj. przedpłatę/zaliczkę) skutkującą powstaniem obowiązku podatkowego u Sprzedawcy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanej faktury dotyczącej ww. zaliczki przed nabyciem towaru.
brak obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę opłat rezerwacyjnych następnie przekazywanych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy oraz brak obowiązku dokumentowania wpłat dokonywanych przez nabywców lokali mieszkalnych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy, - zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę środków pieniężnych przeniesionych przez bank z rachunków powierniczych
Zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę zapłat od nabywców udziałów w prawie własności lokalu garażowego na podstawie umowy zobowiązującej do wybudowania budynku, do ustanowienia odrębnej własności lokalu garażowego, oraz przeniesienia udziału w lokalu garażowym (miejsce postojowe)
Czy dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych przychód powstanie w dacie wystawienia faktury zaliczkowej? Jeśli odpowiedź na to pytanie będzie negatywna to czy przy braku wystawiania faktury końcowej należy przyjąć, iż usługa została wykonana w momencie uzgodnionym między stronami - np. wysyłki dokumentów i wystarczy potwierdzenie tego faktu wystawieniem dowodu wewnętrznego?
Czy w świetle § 6 ust. 1 rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej Spółka ma prawo uwzględnić w wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego, kwotę dokonanych przed uzyskaniem zezwolenia strefowego przedpłat (przykładowo zaliczek lub zadatków) na poczet dostaw lub usług, które zostaną wykonane po dniu uzyskaniu zezwolenia strefowego?
W którym momencie Spółka ma prawo uwzględnić w wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego, kwotę dokonanych przed uzyskaniem zezwolenia strefowego przedpłat (przykładowo zaliczek lub zadatków) na poczet dostaw lub usług, które zostaną wykonane po dniu uzyskania zezwolenia strefowego?