Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.663.2024.5.MT
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu nabycia towaru wraz z montażem od kontrahenta unijnego.
Czy prawidłowym jest potraktowanie usługi transportowej jako niepodlegającej ustawie o podatku VAT, tak jak dostawy towarów i uznanie jej jako elementu świadczenia zasadniczego?
Dokumentowania dostawy towaru i świadczenia usługi transportowej, wykonywanych dla kontrahenta unijnego.
opodatkowanie czynności dostawy podłoża pod uprawę pieczarek z wsianą grzybnią wraz z kosztami transportu
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania na jednej fakturze dostawy towaru i świadczenia usługi.
Z jaką stawką podatku od towarów i usług wystawić należy refaktury dotyczące ww. kosztów transportu na kontrahentów z Unii Europejskiej oraz z poza jej terytorium?
Czy prawidłowo Spółka postępuje wykazując usługę transportową jako niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce i jednocześnie wykazując ją w poz. 21 deklaracji VAT? czy też powinna całość transakcji tj. towar + transport towarów potraktować jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką VAT 0%?
Czy przedmiotem transakcji kupna budynku centrum handlowego i związanego z nim wieczystego użytkowania gruntu, środków trwałych i wyposażenia jest nabycie budynku ze środkami trwałymi, połączone z przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z umów najmu w rozumieniu art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odróżnieniu od nabycia przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości brutto przejętego przez bank przedmiotu w przypadku, gdy kredytobiorca nie wystawia faktury VAT oraz wartości rynkowej przejętych aktywów z dnia ich wyceny.
Czy przychody uzyskane w związku z zawartą umową dotyczącą prowadzenia sklepu należy zakwalifikować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście (na podstawie art. 13 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), czy też należy je zaliczyć do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej (na podstawie art. 14 tejże ustawy)?