Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.81.2024.3.MJ
Zwolnienie z opodatkowania środków przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Zwolnienie z opodatkowania środków przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług polegających na organizacji kursów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym uaktualniających wiedzę określonej grupy wiekowej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych.
zwolnienie z opodatkowania świadczenia sfinansowanego na pokrycie studiów podyplomowych w związku z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych
obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów wyżywienia poniesionych przez pracownika podczas podróży służbowej
Możliwości zastosowania zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Studia podyplomowe- bez zawartej umowy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe poniesionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.
Wydatki związane ze studiami podyplomowymi poniesione w trakcie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów i stosownie do art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będą potrącalne w dacie ich poniesienia. Wydatki, poczynione w okresie zawieszenia działalności gospodarczej, których poniesienie nie wynikało z wcześniejszych zobowiązań
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy wydatki poniesione na opłacenie studiów na kierunku ... będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w działalności gospodarczej Wnioskodawcy opisanej w stanie faktycznym ? 2. Jeśli odpowiedz na Pytanie pierwsze jest TAK to czy momentem uwzględnienia w kosztach podatkowych wydatków na te studia będzie/będą daty wystawienia/sprzedaży faktur wystawionych przez Uczelnie za dany semestr tych studiów
Czy w przypadku nawiązania przez Wnioskodawczynię stosunku pracy ze Spółką w okresie obowiązywania Programu podnoszenia kwalifikacji zawodowych i uzyskania przez Wnioskodawczynię, jako pracownika Spółki, dofinansowania na podnoszenie kwalifikacji zawodowych na warunkach określonych w Programie, dochód z tego tytułu zwolniony będzie z opodatkowania w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych na
Czy koszty związane z planowanym wyjazdem Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalność gospodarczej?
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię w latach 2013-2015 w postaci kosztów Studiów Podyplomowych .., kosztów Studium Coachingu oraz kosztów kursu Autoryzowanego Trenera , jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą zostać zaliczone w poczet kosztów uzyskania przychodów w roku rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy sfinansowanie studiów podyplomowych pracownikowi stanowi jego przychód stosownie do art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy ma zastosowanie zwolnienie wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć koszty związane z dokształcaniem, a więc opłaty za studia, koszty dojazdu oraz koszty noclegu?
Czy zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca może zaliczyć wydatki na studia podyplomowe z zakresu marketingu i reklamy do kosztów uzyskania przychodów?
Nie może budzić wątpliwości, że okoliczność częściowego sfinansowania przez Wnioskodawcę kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracownika oznacza, że Wnioskodawca wyraził zgodę na dokształcanie. W konsekwencji, wartość świadczenia otrzymanego przez pracownika (dofinansowania) stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy, korzystający ze zwolnienia od podatku
Czy wydatki poniesione na studia magisterskie na kierunku psychologia mogą stanowić zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów działalności gospodarczej?
Stwierdzić należy, że z uwagi na fakt, że w przedmiotowej sprawie pracownik podjął studia podyplomowe z własnej inicjatywy, to dofinansowanie przez Wnioskodawcę pracownikowi podnoszenia kwalifikacji zawodowych w formie studiów podyplomowych, zgodnie z przepisami ustawy Kodeks cywilny stanowi dla pracownika przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie
Zwolnienie usług szkolenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w 70% ze środków publicznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla usług przekwalifikowania zawodowego oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją ww. szkoleń.
Czy wartość opłaconego kursu stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy i podlega opodatkowaniu z tego tytułu?