Interpretacja indywidualna z dnia 15 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.136.2024.2.AS
Skutki podatkowe prowadzenia korepetycji online przez platformę edukacyjną.
Skutki podatkowe prowadzenia korepetycji online przez platformę edukacyjną.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 132 ust. 1 lit. i) i j) w związku z art. 43 ust. 1 pkt 26 i 27 ustawy, świadczenie usług udzielania korepetycji.
Czy wystawienie faktury dla szkoły za usługę korepetycji spowoduje utratę prawa do dalszego rozliczania się w formie karty podatkowej przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą rozliczaną w ramach karty podatkowej?
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji oraz kosztów uzyskania przychodu.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji oraz kosztów uzyskania przychodu.
Przychody uzyskane z tytułu udzielania korepetycji stanowią – w myśl art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy.
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia usług edukacyjnych w formie karty podatkowej
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania działalności nierejestrowej.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji.
Przychody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu udzielania korepetycji stanowią – w myśl art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy. Wnioskodawca jest uprawniona do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodu. W przypadku, gdy Wnioskodawca poniesie koszty w wysokości wyższej niż wynikające
ustalenia źródła oraz sposobu rozliczenia przychodów uzyskiwanych z tytułu udzielania korepetycji
ustalenia źródła oraz sposobu rozliczenia przychodów uzyskiwanych z tytułu udzielania korepetycji
zakresie ustalenia źródła przychodów uzyskiwanych z tytułu udzielania korepetycji
Ustalenie źródła z tytułu udzielania korepetycji oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania korepetycji.
w zakresie ustalenia źródła przychodów, do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu udzielania korepetycji, o których mowa we wniosku oraz sposobu rozliczenia uzyskanych z tego tytułu przychodów (dochodów).
Czy przychody uzyskiwane z tytułu udzielania korepetycji z języka angielskiego Wnioskodawczyni może rozliczać jako przychody z działalności wykonywanej osobiście?
Skoro Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będzie wyłącznie pośrednikiem w sprzedaży kursów (korepetycji), to przychodem uzyskanym z tego tytułu będzie wartość prowizji, którą stanowi różnica pomiędzy kwotą przelaną na konto bankowe Wnioskodawcy od klienta, a kwotą przekazaną przez niego do zleceniodawcy (autora kursu). Za datę powstania przychodu dla celów podatku dochodowego
Czy Wnioskodawca prawidłowo rozlicza uzyskiwane przychody jako przychody z działalności oświatowej wykonywanej osobiście na podstawie art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego zastosowanie poprzez art. 10 ust. l pkt 2 wyłącza możliwość zaliczenia tych przychodów do przychodów z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a pkt. 6 ww. ustawy?
Czy dodatkowe, niestałe przychody, które Wnioskodawca uzyskuje z tytułu osobistego udzielania korepetycji z matematyki może traktować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście, czyli wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 2?
w zakresie ustalenia źródła przychodów, do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu korepetycji oraz sposobu opodatkowania dochodów uzyskanych z tego tytułu.