Interpretacja indywidualna z dnia 14 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.161.2021.2.DK
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Pomimo że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Nigerią nie ma mocy obowiązującej, to w związku uiszczaniem podatku w Nigerii Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania odliczenia od podatku dochodowego kwoty tzw. ulgi abolicyjnej przewidzianej w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie działalności gospodarczej prowadzonej przez nierezydenta, sprzedaż nieruchomości i samochodu znajdujących się na terytorium Ukrainy.
Zasady rozliczania dochodów uzyskiwanych przez polskiego rezydenta ze spółki zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii, mającej faktyczny zarząd w Polsce.
Możliwość zastosowania odliczenia na podstawie art. 27g ustawy w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Arabii Saudyjskiej.
Czy Wnioskodawca powinien płacić podatek w Polsce od przyznanej emerytury holenderskiej?
Czy Pana sposób rozliczania się w Polsce i Niemczech jest prawidłowy?Czy nie powinien rozliczać się Pan z całości dochodów w Polsce, a w Niemczech tylko z dochodów w Niemczech?
Czy Wnioskodawczyni powinna rozliczyć w Polsce łącznie ww. dochody oraz czy ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego?
opodatkowanie dodatku walutowego otrzymanego przez osoby (niebędące członkami służby zagranicznej) zatrudnione w placówce zagranicznej RP
Czy i na jakich zasadach otrzymywany przez wnioskodawcę dodatek zagraniczny wypłacany w euro, jak również uposażenie i inne należności pieniężne wypłacane przez płatnika w złotówkach są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?