Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.976.2021.2.MKA
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie sprzedaży nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie daty nabycia nieruchomości wywłaszczonych w celu określenia czy sprzedaż stanowi źródło przychodu oraz zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 3b odszkodowania.
Skutki podatkowe zamiany nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w prawie współwłasności lokalu mieszkalnego wraz ze związanym z nim udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w prawie współwłasności lokalu mieszkalnego wraz ze związanym z nim udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w prawie współwłasności lokalu mieszkalnego wraz ze związanym z nim udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości w okresie do 5 lat od daty jej zwrotu, będzie ona traktowana jako źródło przychodu zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy Wnioskodawczyni jako spadkobierca zobowiązana będzie do uiszczenia podatku dochodowego od sprzedaży Jej udziału w nieruchomości wynoszącego 1/2 części?
W przedmiotowej sprawie ma miejsce dostawa nieruchomości w zamian za zwrot odszkodowania. W tym przypadku zwaloryzowane odszkodowanie pełni funkcję wynagrodzenia za przeniesienie własności towarów, czyniąc tego rodzaju dostawę faktycznie odpłatną. Wynagrodzenie to ma charakter wzajemny i ekwiwalentny, co oznacza, że z tytułu zwrotu nieruchomości, dla oddającego wynika bezpośrednia i jasno zindywidualizowana
Dotyczy czynności przekazania przez Spółkę poczynionych przez nią nakładów na rzecz właściciela wydzierżawianego i użyczanego budynku, która nie będzie stanowiła nieodpłatnego świadczenie usług podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w myśl art. 8 ust. 2 ustawy o VAT.
Czy mając na uwadze brzmienie art. 22 d) ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. - o podatku dochodowym od osób fizycznych, Wnioskodawczyni wraz z mężem może koszty poniesione na adaptację lokalu mieszkalnego do stanu umożliwiającego jego wynajęcie oraz poniesione w celu zabezpieczenia źródła przyszłego przychodu, tj. najmu lokalu mieszkalnego, w szczególności odsetki od kredytu bankowego zaciągniętego
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca powinien w 2011 r. i w latach następnych przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych oraz rocznej deklaracji CIT-8 ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem nieruchomościami w zakresie obejmującym najem i dzierżawę składników majątkowych Gminy?
Czy Wnioskodawca powinien przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych i rocznym rozliczeniu podatkowym CIT-8 za rok 2011 i w latach następnych ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem nieruchomościami w zakresie obejmującym najem i dzierżawę składników majątkowych Gminy?
Czy Wnioskodawca korzystał w 2008 r. ze zwolnienia od opodatkowania z dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Czy Zakład przy wyliczeniu zaliczek na podatek od osób prawnych oraz w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2007 i następnym powinien ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem składnikami majątkowymi Gminy Miasta, obejmujące najem i dzierżawę tych składników i do przychodów własnych zaliczyć przychody z tytułu świadczonej działalności w powyższym zakresie?
Czy X w K w 2007 roku oraz 2008 i latach następnych przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych oraz rocznej deklaracji CIT-8, powinien ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem nieruchomościami z zakresie obejmującym najem i dzierżawę składników majątkowych Gminy Miasto K?
Jak należy ustalać i który dochód zakładu budżetowego stanowi podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Zakład powinien w 2007 r. i w latach następnych przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych oraz rocznej deklaracji CIT-8 ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem nieruchomościami w zakresie obejmującym najem i dzierżawę składników majątkowych Gminy?
Czy od wypłaconego na podstawie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odszkodowania należy potrącić podatek dochodowy od osób fizycznych, jeśli wartość odszkodowania ustalono na podstawie podpisanej ugody z właścicielem gruntu?