Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.100.2024.1.TW
Ustalenie źródła przychodów z tytułu sprzedaży certyfikatów węglowych przez rolnika.
Ustalenie źródła przychodów z tytułu sprzedaży certyfikatów węglowych przez rolnika.
Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży owadów karmowych.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie, że dotacja, którą Gmina otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usługi związane z usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, będzie stanowiła podstawę opodatkowania VAT i będzie podlegała opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją zadania pn
Czy Wnioskodawca ma prawo korzystać z możliwości opodatkowania przychodów z prywatnego wynajmu opisanych lokali w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%?
Zmiana osoby reprezentującej gospodarstwo rolne z małżonka na małżonka.
Czy na podstawie faktury wystawionej na imię i nazwisko obojga małżonków Wnioskodawczyni prawidłowo wprowadziła zakupioną maszynę do ewidencji środków trwałych w przedsiębiorstwie i czy Wnioskodawczyni może dokonywać od niej odpisów amortyzacyjnych?Czy dla celów podatku dochodowego amortyzacja zakupionego ciągnika będzie dla Wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodu?
Dzierżawa gruntów na cele rolnicze związane z uprawą wierzby energetycznej, topoli energetycznej lub innych podobnych zasadzeń korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Dzierżawa gruntów na cele rolnicze związane z hodowlą ryb.
Przekazanie środków pieniężnych przez Wnioskodawcę małżonce w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu.
Obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej przez rolnika ryczałtowego.
Czy w świetle obowiązujących przepisów podatkowych, sprzedaż przez grupę producentów rolnych nasion roślin oleistych zakupionych od członków grupy, po cenie netto równej cenie zakupu pomniejsza w sposób sprzeczny z ustawą podstawę opodatkowania, a tym samym narusza art. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy sprzedając działki budowlane otrzymane w wyniku podziału działki rolnej Wnioskodawca stanie się podatnikiem VAT zobowiązanym do zapłaty podatku VAT z tytułu zawartych transakcji sprzedaży?
Czy otrzymana przez Spółkę kwota pomocy restrukturyzacyjnej podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 23 oraz czy ww. pomoc jest dochodem z działalności rolniczej?
Czy otrzymana przez Spółkę kwota pomocy restrukturyzacyjnej podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 23 oraz czy ww. pomoc jest dochodem z działalności rolniczej?
Czy w świetle art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług oraz tez zawartych w wyroku ETS podatnik prowadzący działalność rolniczą ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu samochodu ciężarowego oraz od zakupionego do tego samochodu paliwa, jeżeli samochód ten będzie wykorzystywany do prowadzonej działalności rolniczej?
Czy przychody z tytułu dzierżawy gruntu na cele nierolnicze stanowią przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy?
Czy Spółka, postępuje prawidłowo odliczając podatek VAT naliczony od nabytych nawozów i nie naliczając podatku VAT należnego od przekazanych na doświadczenia nawozów sztucznych, jako że przekazanie tych nawozów ma bezpośredni związek z prowadzoną działalnością?