Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.650.2024.1.TR
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym z Chin.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym z Chin.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Sposób rozliczenia przychodu ze sprzedaży akcji i przychodu z cesji wierzytelności z tytułu zbycia akcji.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym
Opodatkowanie przychodów ze zbycia akcji - rezydent Cypru
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z Konsolidacją w związku i w wyniku realizacji rządowego programu. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z poniesieniem kosztów transakcji zbycia akcji.
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w związku z organizacją Programu Motywacyjnego.
W związku ze zbyciem przez Członka Zarządu objętych odpłatnie w ramach Programu Motywacyjnego akcji nie będą na Zainteresowanym ciążyły z rzeczonego tytułu obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
1. Określenie źródła przychodu i momentu powstania przychodu w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym osób będących członkami zarządu spółki lub innymi kluczowymi pracownikami spółki lub jej podmiotów zależnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej (z wyłączeniem kontraktów B2B), a także w zakresie wynikających z tych zdarzeń obowiązków spółki jako płatnika podatku
Dochód Fundacji z tytułu otrzymania w drodze darowizny udziałów lub akcji w spółkach kapitałowych, tj. pożytki czerpane przez Fundację w przyszłości w związku z posiadaniem Akcji, takie jak otrzymywane dywidendy lub wynagrodzenie otrzymane ze zbycia tych Akcji (w tym w celu ich umorzenia), przeznaczony i wydatkowany na cele statutowe Fundacji, które są zgodne z celami wskazanymi w art. 17 ust. 1 pkt
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
w zakresie skutków podatkowych nabycia akcji za pośrednictwem Domu Maklerskiego
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji, które podatnik nabył nieodpłatnie, a ich wartość opodatkował jako przychód ze stosunku pracy w Czechach.
obowiązki płatnika z tytułu wypłaty uzupełnienia ceny sprzedaży udziałów pytanie nr 3)
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
czy poniesione przez Spółkę wydatki na uregulowanie odsetek za opóźnienie w zapłacie ceny za Akcje, Wnioskodawca będzie miał prawo zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, w źródle zyski kapitałowe.
Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłaty zaliczki na podatek od dochodu z tytułu zbycia udziałów w spółce nieruchomościowej oraz obowiązek sporządzenia informacji o wpłaconej przez płatnika zaliczce na podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu ze zbycia praw do spółki nieruchomościowej (CIT-ISN) na podstawie art. 26aa ust. 4 ustawy CIT?
Skutki podatkowe uczestnictwa wnioskodawcy w Programie wdrożonym przez Spółkę.
Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek od dochodu z tytułu odpłatnego zbycia większościowego pakietu Akcji lub zbycia w celu umorzenia, części akcji Spółki Cypryjskiej w Spółce Akcyjnej (tzw. dobrowolne umorzenie akcji)?