Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.76.2024.2.AKR
Brak podlegania opodatkowaniu wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do spółki.
Brak podlegania opodatkowaniu wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do spółki.
Wniesienie do spółki z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci patentów oraz objęcie nowych udziałów w zamian za ten wkład, nie spowoduje przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci podstawowej działalności przedsiębiorstwa do Spółki za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i braku opodatkowania tej transakcji podatkiem VAT
Czy wniesienie opisanego przez Wnioskdoawcę wkładu niepieniężnego do spółki z o. o. – przy jednoczesnym umożliwieniu spółce korzystania z nieruchomości nieobjętych wkładem – będzie kwalifikowane jako aport przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 3 updof i będzie podlegać zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 109 updof?
Wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki.
Zwolnienie na podstawie art. 43 pkt 1 ust 10 lub 10a wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie surowym zamkniętym usytuowanego na działce nr 1) w formie wkładu niepieniężnego do wybranego rodzaju spółki prawa handlowego, wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie
Czy wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę w zamian za otrzymane w 2015 r. w formie aportu Nieruchomości, w części odpowiadającej gruntom (terenom zielonym/rezerwatu), które Spółka planuje sprzedać Miastu, będzie stanowiła na zasadach określonych w art. 15 updop po stronie Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu; - Czy koszty poniesione przez Spółkę na nabycie gruntów, które Spółka planuje
Opodatkowanie poszczególnych składników majątku.
uznanie wkładów niepieniężnych w postaci działalności dystrybucyjnej oraz działalności detalicznej za zorganizowane części przedsiębiorstwa oraz wyłączenia czynności wniesienia ww. wkładów niepieniężnych z opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania wnoszonego majątku do spółki cywilnej za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 10 ustawy oraz określenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT wniesionego do spółki cywilnej wkładu niepieniężnego.
Uznanie wnoszonego majątku w formie wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, do której nie stosuje się przepisów ustawy.
Wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem) do spółki komandytowej nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych będzie to czynność prawna neutralna podatkowo.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika spółki komandytowej odpisów amortyzacyjnych od wniesionego aportem budynku.
Czy kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w Spółce celowej będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę do Spółki celowej odpowiadająca wartości nominalnej Wierzytelności (bez naliczonych i niespłaconych odsetek)?
w zakresie określenia podstawy opodatkowania wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości do Spółki Zależnej
Ustalenie stawki podatku dla czynności wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego oraz dwóch zbiorników bezodpływowych na ścieki.
Ustalenie stawki podatku dla czynności wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego oraz dwóch zbiorników bezodpływowych na ścieki.
Brak opodatkowania czynności wniesienia Działu Zarządzania Nieruchomościami do Spółki.
Jak należy ustalić wartość początkową nieruchomości zabudowanej kamienicą wniesionej aportem do Spółki osobowej w ewidencji środków trwałych Spółki?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego z faktury dokumentującej otrzymanie w drodze aportu udziałów Spółki I.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z faktury dokumentującej otrzymanie w drodze aportu udziałów Spółki P.