Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2014, sygn. IPPB4/415-94/14-6/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-94/14-6/JK
Obowiązek podatkowy w 2013 r. osoby zamieszkałej w Wielkiej Brytanii
Obowiązek podatkowy w 2013 r. osoby zamieszkałej w Wielkiej Brytanii
Czy wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery lub innego lokalu mieszkalnego w ww. przypadku stanowi przychód, podlegający opodatkowaniu i czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca zobowiązany jest do obliczenia, pobrania, przekazywania do Urzędu Skarbowego zaliczki na podatek dochodowy i sporządzenia informacji PIT-11?
Czy kwota wypłacona żołnierzowi na wykonanie w mieszkaniu służbowym robót remontowych (wskazanych w ww. umowie oraz kosztorysie inwestorskim sporządzonym przez WAM), które obciążają w całości Wojskową Agencję Mieszkaniową, stanowi przychód żołnierza i powinna być opodatkowana?
Czy wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery lub innego lokalu mieszkalnego przez Agencję stanowi przychód o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
opodatkowanie kwoty wypłaconej żołnierzowi tytułem wykonania remontu w mieszkaniu służbowym
Opodatkowanie dochodów ze stosunku pracy w NATO, opodatkowanie emerytury wypłacanej przez Wojskowe Biuro Emerytalne, opodatkowanie odsetek od oszczędności w banku holenderskim.
opodatkowanie wypłacanego żołnierzom zawodowym dodatku za rozłąkę
Czy zwrot kosztów przejazdów z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem, przysługujący przeniesionym służbowo żołnierzom zawodowym na podstawie rozporządzenia MON w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe, jest objęty zwolnieniem przedmiotowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Otrzymywany przez żołnierza zwrot kosztów ( w tym ryczałt) w postaci należności wypłacanych na pokrycie kosztów dojazdu do nowego miejsca pracy i z powrotem, stanowi przychód ze stosunku służbowego zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujące pracownikom czasowo przeniesionym można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy dodatek za rozłąkę, przysługujący przeniesionemu służbowo żołnierzowi zawodowemu, na podstawie § 3 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe jest objęty zwolnieniem przedmiotowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących służbę na stanowisku służbowym poza miejscowością zamieszkania.
Opodatkowanie dochodów ze stosunku pracy w NATO, opodatkowanie emerytury wypłacanej przez Wojskowe Biuro Emerytalne, opodatkowanie odsetek od oszczędności w banku holenderskim.
Czy ekwiwalent pieniężny wypłacany zołnierzom zawodowym tymczasowo zakwaterowanym poza miejscem zamieszkania za przejazd, innymi środkami transportu niż uprawnieni pracownicy, do miejsca zamieszkania małżonka lub dzieci i z powrotem korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego.
Czy pracownikom wykonującym obowiązki służbowe poza miejscem zamieszkania przysługują podwyższone koszty uzyskania przychodu?