Interpretacja indywidualna z dnia 16 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.103.2023.1.HK
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży praw majątkowych (białych certyfikatów), przeznaczony na gospodarkę zasobem mieszkaniowym (fundusz remontowy) stanowi dochód Spółdzielni, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
W analizowanym przypadku miejscem świadczenia usług bieżącego wsparcia sprzedaży jest stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej Wnioskodawcy tj. terytorium Polski na podstawie art. 28b ust. 2 ustawy. Tym samym przedmiotowe usługi będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
W analizowanym przypadku miejscem świadczenia usług wsparcia logistycznego jest stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej Wnioskodawcy tj. terytorium Polski na podstawie art. 28b ust. 2 ustawy. Tym samym przedmiotowe usługi będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
w zakresie ustalenia czy Kontrahent posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, ustalania czy usługa logistyczna świadczona przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta jest usługą związaną z nieruchomością oraz ustalania miejsca świadczenia usługi logistycznej świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu usług, dla których miejsce świadczenia jest ustalane na podstawie art. 28b ustawy.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupu usług, dla których miejsce świadczenia jest ustalane na podstawie art. 28b ustawy oraz ustalenia czy Wnioskodawca będzie podatnikiem na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy.
Zastosowanie przez Spółkę obniżki czynszu wobec pracowników i byłych pracowników Spółki oraz innych najemców nie będzie powodować powstania przychodu po stronie tych najemców w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji na Spółce nie będą ciążyć obowiązki płatnika o których mowa w art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jak również obowiązki informacyjne
Czy Spółka może od nowego roku kalendarzowego zwiększyć stawkę amortyzacyjną nie więcej niż do poziomu stawek określonych w ustawowym wykazie stawek amortyzacyjnych dla budynków i budowli oraz czy tak zwiększona stawka amortyzacyjna będzie stanowić koszt uzyskania przychodu?