Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0111-KDSB2-1.440.220.2022.3.SK
WIS Świadczenie kompleksowe - zaprojektowanie, dostawa i montaż zabudowy meblowej w postaci szafy wnękowej
WIS Świadczenie kompleksowe - zaprojektowanie, dostawa i montaż zabudowy meblowej w postaci szafy wnękowej
W zakresie zaliczenia wskazanych wydatków do wartości początkowej lokalu mieszkalnego.
Czy w aktualnym stanie prawnym do wykonywanych czynności wykonywania zabudowy wnęk i innych powierzchni w trwały sposób, poprzez trwałe połączenie ze ścianami, szaf wnękowych (garderób), z materiałów wykonawcy w budynkach i lokalach objętych społecznym programem mieszkaniowym, należy stosować stawkę VAT w wys. 8%, czy też stawkę VAT w wysokości 23%?
Czy Wnioskodawca wykonując usługi montażu stolarki budowlanej, polegające na wyposażeniu pomieszczeń mieszkalnych w meble kuchenne, wnękowe i łazienkowe wbudowane na stałe w sytuacji gdy sprzęt AGD kupuje usługobiorca bez pośrednictwa Zainteresowanego prawidłowo stosuje stawkę podatku VAT w wysokości 8%?
Realizacja zamówień na stałą zabudowę wnękową, kuchenną, łazienkową i pokojową, którą Wnioskodawca zamierza wykonywać w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym oraz lokalach i budynkach sklasyfikowanych w PKOB 111 i 112, opodatkowana będzie stawką 23%.
Czy wartość całej usługi montażu stałej zabudowy kuchennej i wnękowej z gotowych elementów składowych trwale zamontowanych w pomieszczeniach mieszczących się w klasyfikacji PKOB 111, 112 w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym może być opodatkowana w 2010 r. obniżoną stawką 7% i odpowiednio 8% (w 2011 r.)?
Czy Wnioskodawca ma prawo i czy może rozpocząć stosowanie naliczania 7% stawki VAT?
Stawki podatku VAT dla usług zabudowy szaf wnękowych w budynkach zakwalifikowanych wg PKOB jako 111 i 112.