Interpretacja indywidualna z dnia 29 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.13.2023.1.MM
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
Określenie miejsca świadczenia dla usług wynajmu rzeczy ruchomych.
Ustalenie czy przy obliczaniu prewspółczynnika i proporcji należy pomniejszyć obrót i dochód o wartość sprzedanych nieruchomości i ruchomych środków trwałych.
skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych, nieruchomości oraz ruchomości w wyniku likwidacji spółki jawnej
Skutki podatkowe odpłatnego przekazania do używania (zbycia) środków trwałych do działalności gospodarczej współmałżonka.
prawo do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z zakupem lub wytworzeniem infrastruktury badawczej oraz opodatkowania transakcji zawartej na podstawie umowy z organizacją naukowo-techniczną, jako odpłatnej dostawy towarów
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego i przedmiotowego przy sprzedaży samochodu osobowego.
Interpretacja w zakresie opodatkowania dostawy aktywów i świadczenia usług na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących ww. sprzedaż.
1. Czy zwrócony Wnioskodawcy udział kapitałowy oraz niewypłacony zysk z lat poprzednich i zysk opodatkowany za rok 2015, w postaci gotówki, ruchomości oraz nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy w sytuacji, w której wystąpiłaby nadwyżka wynikająca z bilansu zbywczego, przekraczająca udział kapitałowy i zysk przypadający na rzecz Wnioskodawcy, powstanie przychód
Czy wystąpi przychód podatkowy z tytułu otrzymania w wyniku likwidacji spółki osobowej środków pieniężnych, aktywów niepieniężnych oraz sprzedaży aktywów niepieniężnych po upływie 6 lat od upływu miesiąca, w którym nastąpiła likwidacja?
Czy dostawa instrumentu muzycznego zakupionego w 1953 r. korzysta ze zwolnienia
Czy Wnioskodawczyni jest zobligowana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z nabyciem wyżej wymienionych rzeczy ruchomych?
Czy dostawa ruchomości nabytych przed 1993r. korzysta ze zwolnienia
Czy dostawa ruchomości nabytych po 1993r. powinna być opodatkowana podatkiem w wysokości 23%
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych, oraz w zakresie udokumentowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
dotyczy opodatkowania czynności wniesienia aportem ruchomego majątku trwałego
Czy transakcja będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, oraz czy Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu opodatkowania transakcji podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie czynności dostawy składników majątkowych Wnioskodawcy.
Czy w związku z wniesieniem przez Gminę aportu rzeczowego w postaci otrzymanego nieodpłatnie od Likwidatora Spółki majątku ruchomego (tj. maszyn, urządzeń i środków transportu) do Sp. z o.o., wystąpi po stronie Gminy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Czy wartością początkową wnoszonej nieruchomości (gruntu oraz budynków) dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej będzie wartość gruntu oraz budynków określona w umowie spółki komandytowej?
Czy nabycie ruchomości w ramach świadczenia w miejsce wypełnienia, skutkuje powstaniem przychodu?
1. Czy koszty podatku od nieruchomości, czynszu dla wspólnoty i inne stałe opłaty związane z przedmiotem tytułu najmu (kiosk, grunt) mogą stanowić koszt uzyskania przychodów, pomniejszające przychód z tytułu najmu pierwszego lokalu, tj. lokalu handlowego, którego najem trwa od stycznia 2008 roku?
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi działalność statutową w zakresie świadczenia usług medycznych. Celem wsparcia działalności Szpitala z zakresu ochrony zdrowia darczyńcy przekazują mu darowizny: leki, sprzęt medyczny, rzeczy ruchome, np. komputer, monitor, drukarka, kuchenka mikrofalowa. Czy od otrzymanych darowizn należy odprowadzić podatek?