Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.632.2022.1.KK
Obowiązki płatnika.
Zastosowanie zwolnienia od opodatkowania dofinansowania do szkieł korekcyjnych (soczewek kontaktowych lub okularów).
Opodatkowanie zużycia: wody, soków, kawy, herbaty i cukru przez pracowników i kontrahentów. Zwrot kosztów okularów korekcyjnych. Prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie zużycia: wody, soków, kawy, herbaty i cukru przez pracowników i kontrahentów. Zwrot kosztów okularów korekcyjnych. Prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do kwoty 350 zł, o którym mowa w Decyzji w związku z przepisami Kodeksu pracy i Rozporządzenia, podlega zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 u.p.d.o.f., pomimo wystawionej faktury na kwotę wyższą niż 350zł?
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% dla dostawy towaru wraz z usługą i dla świadczonej usługi.
Czy wydatki poniesione w ww. zakresie, na podstawie wniosku z dołączoną kserokopią rachunku lub faktury potwierdzającą zakup okularów, będzie można uznać za prawidłowo udokumentowane i będą stanowić dla Banku koszty uzyskania przychodów?
nieodpłatne przekazanie medali, pucharów, statuetek, nagród rzeczowych zwycięzcom zawodów sportowych oraz nieodpłatne przekazanie odzieży roboczej, obuwia roboczego, okularów korygujących wzrok pracownikom, a także ubrań sportowych z symbolami miasta, specjalistycznych butów sportowych, które zawodnicy wykorzystują do treningów i rozgrywek sportowych; - zakup usług żywieniowych dla sędziów i zawodników
Opodatkowania zwrotu pracownikowi kosztów zakupu okularów korygujących wzrok.
Czy kwota refundacji stanowiąca w istocie dofinansowanie pracownikowi zakupu okularów, udokumentowana zaleceniem lekarskim zgodnie z § 8 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe oraz fakturą wystawioną na pracownika, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób
Czy w przypadku korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych ma znaczenie sposób udokumentowania zakupu okularów (faktura wystawiona dla pracownika czy dla pracodawcy)?
Na kogo powinna być wystawiona faktura/rachunek za zakup przez pracownika okularów korygujących wzrok i czy to świadczenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dopłata do okularów pracownika na podstawie złożonego wniosku powinna być przychodem pracownika i doliczona do PIT-u, czy zwolniona z podatku i czy faktura dokumentująca zakup okularów powinna być wystawiona na pracownika, czy też na pracodawcę?
Czy pracownikowi należy doliczyć kwotę zwrotu zakupu okularów (w wysokości200 zł) do przychodu ze stosunku pracy oraz pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok do pracy przy obsłudze monitorów ekranowych podlega opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych?
Czy wysokość przyznanego ekwiwalentu pieniężnego celem zapewnienia pracownikom Sądu , zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, okularów korygujących wzrok, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Wyjaśnienie wątpliwości dotyczących stosowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do świadczeń związanych z zapewnieniem pracownikom okularów korygujących wzrok (szkieł kontakowych) podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
Czy wydatki poniesione w ww. zakresie, zgodnie z obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa pracy, stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?
Sprzedaż gotowych okularów korekcyjnych, o ile spełniają one definicję wyrobu medycznego, należy zastosować 7% stawkę podatku VAT.
Czy zwrot pracownikowi wydatku, przez pracodawcę, na zakup soczewek kontaktowych zgodnie z opisanymi powyżej procedurami korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r., Nr 14, poz. 176, z późn. zmian.)?
Czy koszty związane z zakupem okularów zrefundowane pracownikowi stanowią koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Czy świadczenia wypłacane z Funduszu Zdrowotnego dla nauczycieli na podstawie art. 72 ust. 1 Karty Nauczyciela, zgodnie z obowiązującym regulaminem nauczycielom czynnym (pracownikom) i nauczycielom (emerytom) w formie zasiłku pieniężnego oraz dopłat do okularów i protez należy opodatkować?
Czy wydatki : - koszty zużycia materiałów biurowych i komputerowych oraz prenumeraty gazet, (pkt 2 poz. 54 Wniosku) - koszty rozmów telefonicznych (telefon stacjonarny oraz telefon komórkowy do wysokości rozmów określonych w umowie), (pkt 3 poz. 54 Wniosku) - koszty podróży służbowych z tytułu delegacji na szkolenia związkowe w tym między innymi - koszty materiałów szkoleniowych, koszty pobytu czyli
Czy przychód uzyskany przez pracownika w związku ze zwrotem kosztu zakupu okularów jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?