Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2013, sygn. ILPB4/423-168/13-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-168/13-2/DS
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych.
Czy Spółka ma prawo potraktować całą elektrownię (w skład której wchodzą: turbina, wieża, fundamenty, stacja kontenerowa wraz z przyłączem) jako jeden środek trwały sklasyfikowany w KŚT w rodzaju 346 oraz czy ma ona prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych tzw. metodą degresywną o której mowa w art 16k ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W jaki sposób prawidłowo ustalić wartość początkową dla odpisów amortyzacyjnych środków trwałych ulepszonych w roku nabycia, dla których zastosowana jest metoda degresywna?
Zmiana stawki odpisów amortyzacyjnych przy zastosowaniu degresywnej metody amortyzacji, na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w odniesieniu do przekwalifikowanego na samochód osobowy środka transportu należy kontynuować metodę degresywną, ze stawką 20% i współczynnikiem 2,0, czy też należy zastosować metodę liniową i stawkę nie wyższą niż 20%, która jest właściwa dla samochodu osobowego?
Czy samochód ciężarowy powinien być amortyzowany przy zastosowaniu stawek podwyższonych do roku, w którym nastąpi zrównanie rocznej kwoty amortyzacji obliczonej metodą liniową z zastosowaniem stawek podstawowych z kwotą amortyzacji obliczona metodą degresywną? Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym samochód spełnia wymogi samochodu ciężarowego i czy suma odpisów amortyzacyjnych może być równa
Czy zmiana w dowodzie rejestracyjnym statusu samochodu z ciężarowego na osobowy nie pozbawi prawa amortyzacji tegoż samochodu metodą degresywną?
pytanie dotyczy zastosowania degresywnej metody amortyzacji samochodu posiadającego homologację dla samochodów ciężarowych
Podatnik zwrócił się z zapytaniem czy: prawidłowe jest zastosowanie degresywnej metody amortyzacji ciągnika siadłowego ujętego w ewidencji środków trwałych?
1. W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środka trwałego zakupionego w kwietniu 2004r. poraz pierwszy wprowadzonego do ewidencji środków trwałych w styczniu 2005r. w związku ze zmianą formy opodatkowania?2. Czy odpisy amortyzacyjne przypadające za okres opodatkowania w formie karty podatkowej stanowią koszt uzyskania przychodów?3. Czy mam możliwość amortyzacji środka trwałego trwałego metodą