Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.460.2024.2.AK
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
WIS TOWAR – bransoletka z zawieszką.
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawę towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Ustalenie czy sprzedaż wytworzonych prac (rękodzieła) będzie stanowić odpłatną dostawę towarów i działalność polegająca na sprzedaży prac i późniejsze wydatkowanie środków z ich sprzedaży będzie stanowić działalność gospodarczą, oraz czy z tytułu sprzedaży prac będą Państwo zobowiązani wystawić nabywcom faktury.
Sprzedaż prac wytworzonych przez harcerzy nie stanowi odpłatnej dostawy towarów, wydatkowane środki ze sprzedaży ww. prac nie będą stanowić działalności gospodarczej oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
WIS USŁUGA – warsztaty rękodzieła (tworzenie dekoracji i zdobień).
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowej operacji.
Ustalenie źródła przychodów - sprzedaż obrazów.
W zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.
Rękodzieło (handmade) a podatki. Kiedy zachodzi konieczność założenie działalności gospodarczej? Jak opodatkować sprzedaż produktów rękodzielniczych?
Jakie są wymogi dla wyrobów rękodzielniczych, aby były one opodatkowane stawką VAT w wysokości 3 proc.? Czy wystarczające są tu tylko prace wykończeniowe na powierzonym materiale?
Sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z rzeźbiarstwa.
W zakresie stawki podatku VAT dla rękodzieł artystycznych z filcu
Importowanym z Chin i będącym przedmiotem dostawy lalkom typu barbie i bobas - niezależnie od tego, czy są w zestawie elementem dominującym, czy nie nie sposób przypisać przymiotu wyrobu sztuki ludowej oraz rękodzieła i rzemiosła ludowego i artystycznego. Wobec tego ich sprzedaż na terytorium kraju nie uprawnia do zastosowania obniżonej, 8% stawki podatku na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art
Określenie stawki podatku VAT dla wyrobów artystycznych wytwarzanych przez Wnioskodawcę.
Czy w przypadku przedmiotowych wyrobów posiadających atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej, których dostawy dokonuje Wnioskodawczyni, będzie mogła zastosować 7% stawkę podatku VAT w stosunku do dostaw przedmiotowych wyrobów, które nastąpiły przed nadaniem tym wyrobom atestu Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej?
Czy przy sprzedaży opisanych kart, możliwe jest zastosowanie 7% stawki podatku VAT?
Przy sprzedaży używanych gier komputerowych oraz używanych akcesoriów komputerowych (np. konsoli do gier) stanowiących towar, nabytych w celu dalszej odsprzedaży od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, możliwe jest zastosowanie szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy.
Wyroby sztuki ludowej oraz rękodzieła i rzemiosła ludowego i artystycznego, które posiadają atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w poz. 111 pod symbolem PKWiU 26.21.12-10.21, 26.21.12-10.22, 26.21.12-10.23, 26.21.12 10.29, 26.21.12-10.91, 26.21.13-50.11, 36.30.1 oraz 36.63.71-30.29 wymieniono Wyroby garncarskie użytkowo-dekoracyjne korzystają z 7% stawki podatku VAT.