Czy opłaty za przelewy bankowe zwiększają wartość początkową środka trwałego
Prowadzę spółkę z o.o. Z mojego rachunku bankowego pobrano pewną kwotę pieniędzy w związku z realizacją zajęcia egzekucyjnego. Następnie bank pobrał opłatę o tytule "prowizja za procesowanie zajęcia egzekucyjnego" oraz "opłata za przelew do organu egzekucyjnego". Takie sytuacje zdarzyły się u mnie 2 razy. Pierwszy raz kiedy toczyła się egzekucja w związku z brakiem przeze mnie zapłaty za zobowiązania
Opłaty za udzielenie kredytu ponoszone na rzecz banku mają charakter kosztów pośrednich. Tym samym momentem zaliczenia ich do kosztów podatkowych jest data ich poniesienia rozumiana jako moment ujęcia ich w księgach rachunkowych jako koszt. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Ze względu na wzrost zatrudnienia w 2016 r. po raz pierwszy utworzyliśmy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W tym celu, jak nakazują przepisy, założyliśmy do jego obsługi odrębne konto. Za prowadzenie tego konta bank pobiera miesięczną opłatę. O kwotę opłaty pierwszego dnia każdego miesiąca są pomniejszane środki znajdujące się na rachunku. Czy opłaty za prowadzenie konta socjalnego są kosztem
wydatki na przygotowanie i przeprowadzenie transakcji kosztami uzyskania przychodów o charakterze pośrednim
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodów podatkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu opłaty przygotowawczej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu opłaty operacyjnej.
CIT - w zakresie uznania za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami wydatków na nabycie usług doradczych oraz opłat bankowych w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem transakcji nabycia udziałów
Wpłaty z utargów dziennych na rachunek osobisty wspólnika a przychody z nieodpłatnych świadczeń
1.Czy wydatki związane z wypłatą dywidendy są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy wydatki związane z wypełnianiem przez Spółkę obowiązków ustawowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1.Czy wydatki związane z wypłatą dywidendy są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy wydatki związane z wypełnianiem przez Spółkę obowiązków ustawowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zasady przeliczania na złote kosztów uzyskania przychodów wyrażonych w walutach obcych moment, na który dokonuje się przeliczenia; kurs właściwy dla tej operacji; zakres zastosowania art. 15 ust. 1 zdanie pierwsze a zakres zastosowania art. 15a ust. 7; zasady przeliczania prowizji (opłat) pobieranych z rachunku walutowego.
Czy poniesione przez Spółkę koszty opłat bankowych wynikające ze złożenia wniosku o kredyt związany z konkretną inwestycją budowlaną stanowi koszt uzyskania przychodów bezpośrednio związany z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o PDOP?
Czy Spółka wydatki/koszty, które ponosi w związku z procesem realizacji wypłaty dywidendy, będzie mogła uznać za koszty uzyskania przychodów, w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka może zaliczać własne wydatki związane z Jej bieżącym funkcjonowaniem do kosztów uzyskania przychodów w całości, czy też stosownie do wysokości posiadanego udziału w spółce komandytowej, określonego w umowie spółki komandytowej?
Czy wydatki/koszty, które będzie ponosić Spółka w związku z procesem realizacji wypłaty dywidendy, można będzie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W przypadku świadczenia usług bankowych, z tytułu których Bank otrzymuje wynagrodzenie w formie opłat i prowizji, podstawą opodatkowania (obrotem) w podatku VAT jest ww. kwota opłat i prowizji pobieranych przez Bank.
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prowizje lub opłaty bankowe, pobierane z przelewanej ceny sprzedaży przez bank lub banki uczestniczące w rozliczeniu przelewu ceny sprzedaży w EURO, stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki?
Czy prowizje i opłaty bankowe ponoszone w związku z działalnością gospodarczą można uznawać za koszt uzyskania przychodu zapisując w podatkowej księdze przychodów i rozchodów na podstawie dowodów opłat bankowych, sporządzanych tylko w formie elektronicznej i zapisywanych w formie pliku PDF na płytce CDR, bez potrzeby drukowania dokumentów.
Czy opłaty związane z prowadzeniem rachunku bankowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia ?
Czy import usług związanych z pośrednictwem finansowym jest zwolniony z VAT?
Czy poniesione wydatki dot. odsetek od kredytu, opłat przygotowawczych, opłat skarbowych od pełnomocnictw mogą stanowić koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży akcji?