Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 19.03.2003, sygn. OG-005/23/2003/PP1/14/2003, Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach, sygn. OG-005/23/2003/PP1/14/2003
Jaka stawka podatku od towarów i usług ma zastosowanie dla robót budowlanych ziemnych polegających na korytowaniu i zagęszczaniu przy pomocy koparki (PKWiU 45.11.24) związanych z remontem dróg kołowych i ulic?
Podatnik pyta czy w stanie faktycznym j.w. stawka podatku VAT 7% jest prawidłowa w odniesieniu do całego zadania inwestycyjnego. W ocenie podatnika stawka VAT 7% może być stosowana w odniesieniu do całego zadania inwestycyjnego ponieważ roboty ogólnobudowlane związane z budową drogi kołowej (PKWiU 45.23.1) stanowią 70% tego zadania.
Czy sprzedaż gruntu w celu rozbudowy obwodnicy autostrady podlega opodatkowaniu VAT ?
Czy opłaty poniesione za granicą za przejazd autostradą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług budowlanych, są podstawą do uznania za koszt uzyskania przychodu i mogą być przedmiotem zapisów w księdze przychodów i rozchodów?
Pytanie Podatnika dotyczy sposobu dokumentowania wydatków poniesionych za korzystanie z autostrady w Niemczech, pozwalającego zaliczyć te wydatki w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
Kwestia opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, dochodów uzyskiwanych ze stosunku pracy od podwykonawcy, który nie jest bezpośrednim beneficjentem środków pomocowych z zagranicy( ISPA ).
Czy mozna odliczyć podatek VAT z paragonu wydawanego przez Autostrada Wielkopolska S.A.?
Czy do wartości faktur wystawianych przez firmy zagraniczne, dokumentujących opłaty za przejazd autostradami i tunelami przy świadczeniu usług transportowych do Anglii, należy naliczyć podatek od towarów i usług, wystawić fakturę wewnętrzną, odprowadzić podatek oraz wykazać jako wewnątrzwspólnotową usługę w deklaracji VAT-7?
Czy na udokumentowanie kosztu za przejazd autostradą wystarczy paragon z kasy fiskalnej?
Czy zwrócone pracownikowi przez pracodawcę, ponoszone przez pracownika w czasie odbywania podróży służbowej opłaty parkingowe i opłaty za przejazd autostradą stanowią koszt uzyskania przychodów spółki?
Czy podatnikowi podatku od towarów i usług przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z dowodów zapłaty za przejazdy autostradami płatnymi?.
Pytanie podatnika dotyczy zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłacanych przez Spółkę kwot stanowiących zwrot poniesionych przez pracowników odbywających podróże służbowe wydatków związanych z płatnym parkingiem czy też przejazdem płatną autostradą.
Pytanie podatnika dotyczy obowiązków Spółki jako płatnika wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku wypłaty przez pracodawcę kwot stanowiących zwrot poniesionych przez pracowników odbywających zagraniczne i krajowe podróże służbowe wydatków związanych z płatnym parkingiem czy też przejazdem płatną autostradą.
Podatnik zwrócił się z zapytaniem czy zwrócone pracownikowi przez pracodawcę, ponoszone przez pracownika w czasie odbywania podróży służbowej własnym samochodem opłaty parkingowe i opłaty za przejazd autostradą stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki i czy wydatki te są poza limitem wynikającym z ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy dochody podatnika uzyskane w związku z bezpośrednią realizacją programu finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy uzyskane dochody z pracy na kontrakcie, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy wydatki udokumentowane w sposób opisany we wniosku, poniesione w celu osiągnięcia przychodu, stanowią koszty uzyskania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatnik wykonywał wynagrodzenie od Firmy, która była wykonawcą budowy autostrady A-2 na odcinku Dąbie-Wartkowice i była beneficjentem środków unijnych z funduszu spójności w wysokości 82%. Podatnik zatrudniony był przy realizacji kontraktu finansowanego w 82% ze środków unijnych, a w 12% ze środków obrotowych pracodawcy. Wobec powyższego powstało pytanie, czy wypłacone wynagrodzenie podlega opodatkowaniu
Czy wypłacane przez pracodawcę wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w części ( tj.75%) finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust.1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?