Czy sprzedaż prowadzona z food trucka podlega ewidencjonowaniu na kasie online
W jaki sposób urząd podatkowy oblicza wysokość podatku od środków transportowych dla ciągników siodłowych, ciągników balastowych oraz przyczep i naczep?
Jesteśmy niewielką firmą budowlaną. Często delegujemy pracowników do pracy w innym miejscu na terenie kraju. Do tej pory z tytułu podróży służbowej wypłacaliśmy zatrudnionym m.in. ryczałt za nocleg. Zakupiliśmy jednak przyczepę kempingową, aby zapewnić pracownikom bezpłatny nocleg. Czy w tej sytuacji możemy nie wypłacać im ryczałtu za nocleg?
Firma kupiła w Holandii od jednego przedsiębiorstwa używany samochód ciężarowy i przyczepę do niego. Mamy dwie faktury zagraniczne. Czy w VAT-23 rozliczamy tylko fakturę na samochód, czy także fakturę na przyczepę?
Jesteśmy czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonujemy na terytorium innych państw członkowskich Wspólnoty nabyć nowych i używanych środków transportu oraz pojazdów typu przyczepy, naczepy. Dostawcami tych towarów są podatnicy zarejestrowani dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych. Towary są nabywane
Ministerstwo Finansów przesłało do Ministerstwa Infrastruktury stanowisko w sprawie przyczep i naczep samochodowych nieposiadających własnego napędu. W przypadku przyczep i naczep sprowadzanych do Polski z krajów unijnych powstała bowiem wątpliwość, czy do rejestracji przyczep i naczep wymagane jest uzyskanie przez osobę dokonującą rejestracji zaświadczenia z urzędu skarbowego na druku VAT-25. Zgodnie