Czy należy wypłacić trzynastkę po śmierci nauczyciela
Zmarły nauczyciel uprawniony był do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2022 r. Czy po śmierci nauczyciela należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne i gdzie je zaewidencjonować?
Zmarły nauczyciel uprawniony był do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2022 r. Czy po śmierci nauczyciela należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne i gdzie je zaewidencjonować?
PROBLEM Jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy w przypadku śmierci pracownika? Pracownik - nauczyciel zmarł 31 grudnia 2022 r., przebywał na zasiłku chorobowym, który nie został rozliczony do końca w związku z wynagrodzeniem płatnym z góry. Jakie jest postępowanie dalsze w tej sprawie, jakie należności musi wypłacić pracodawca ewentualnym spadkobiercom i jakich formalności dokonać?
PROBLEM Pracownik zmarł w weekend niepracujący poprzedzający urlop wypoczynkowy. Czy można wypłacić wynagrodzenie za pracę do dnia śmierci wraz z ekwiwalentem za urlop na rachunek bankowy pracownika? Czy z wypłatą należy się wstrzymać do momentu przedstawienia decyzji sądu o nabyciu spadku przez żonę i dwie pracujące córki? Komu i jakie dokumenty należy przedstawić aby zrealizować przelew? Czy odprawę
PROBLEM Czy rodzic może zwrócić się z prośbą o umorzenie podatkowe po zmarłym dziecku? Rodzic podatnika od 4 miesięcy regularnie wpłacał pieniądze na zaległy podatek do nieruchomości celem zmniejszenia długu oraz pomocy synowi w spłacie zobowiązań wobec Gminy (wpłacono 1200,00 + kup.). Niestety 4.11.2022 r. syn zmarł, a rodzice są jedynymi osobami zainteresowanymi sprawami syna. Wnuki nie poczuwają
PROBLEM Komu należy wypłacić wynagrodzenie roczne po zmarłym pracowniku?
PROBLEM Komu należy wypłacić wynagrodzenie roczne po zmarłym pracowniku za 2020 rok? Wypłata nastąpi w 2022 r. W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej należy ująć ten wydatek jeżeli będzie wypłacony w kolejnym roku kalendarzowym?
PROBLEM Pracownik po osiągnięciu wieku emerytalnego przeszedł na emeryturę, zakład pracy wypłacił odprawę emerytalną z tego tytułu. Następnie z byłym pracownikiem, obecnie emerytem zakład pracy podpisał umowę o pracę na czas określony. W trakcie tej umowy pracownik-emeryt zmarł. Czy w związku z powyższym należy się odprawa pośmiertna dla rodziny tego pracownika?
Czy w przypadku śmierci uczestnika PPK oszczędności przepadają? Okazuje się, że nie, a osoby wskazane przez uczestnika PPK instytucji finansowej szybciej skorzystają z oszczędności zmarłego.
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – jak powiedział Benjamin Franklin. Warto zatem zawczasu pomyśleć o tym jak zabezpieczyć prowadzony biznes na wypadek śmierci.
Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy
Datą nabycia nieruchomości przez owdowiałego małżonka jest dzień jej zakupu do majątku wspólnego małżonków. Takie stanowisko zajął MF w interpretacji ogólnej z 6 lutego 2018 r., której treść przedstawiamy.
Obecnie obowiązujące przepisy prawa pracy nie przewidują urlopu tacierzyńskiego. Najczęściej jednak urlopem tacierzyńskim jest nazywany urlop macierzyński lub urlop rodzicielski, z którego korzysta pracownik-ojciec dziecka.
Pracownik zmarł w styczniu 2005 r. Żonie zmarłego wypłaciliśmy 3456 zł należnego mu wynagrodzenia oraz 1200 zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w 2004 r., pobierając 19% zaliczkę na podatek dochodowy. Obliczając kwotę zaliczki, nie pomniejszyliśmy jej o składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe. Nie uwzględniliśmy też kosztów uzyskania przychodów. W tej ostatniej