Uprawnienia pracownic w ciąży oraz pracowników-rodziców
Na wniosek pracownicy połączyliśmy jej dwie półgodzinne przerwy na karmienie piersią. W rezultacie pracownica wychodzi z firmy godzinę wcześniej. Czy to oznacza, że jej dobowy wymiar czasu pracy też jest o godzinę krótszy?
Pracownica pracuje obecnie na pół etatu, bo łączy pracę z urlopem rodzicielskim. Przychodzi rano do pracy, wykonuje swoje obowiązki przez 4 godziny i wychodzi zająć się dzieckiem. Czy pracodawca może jej nakazać pozostanie w pracy w drugiej połowie dnia?
Podczas kontroli pracowników wychodzących z terenu zakładu pracy kierownik magazynu ujawnił, że jeden z magazynierów miał w swoim prywatnym samochodzie schowanych kilka puszek farby z magazynu. W wyniku przeprowadzonych wyjaśnień ustalono, że inny magazynier widział, jak pracownik wynosił farbę do swojego samochodu. Na pytanie, dlaczego nie zareagował, powiedział, że nie jest kierownikiem i nie będzie
Jesteśmy agencją pracy tymczasowej. Dwie z sześciu pracownic, które świadczyły pracę u pracodawcy użytkownika od ponad 6 miesięcy, dostarczyły nam zaświadczenia lekarskie potwierdzające ciążę. Obawiamy się, że nie będziemy mieć stanowisk dla tych pracownic, gdy ich ciąże będą bardziej zaawansowane. Osoby te wykonują bowiem prace przy rozpakowywaniu towaru, a taka praca wymaga dużego wysiłku. Pracodawca
Urzędnicy, którzy opiekują się dziećmi do 8 lat oraz osobami wymagającymi stałej opieki, będą mogli za swoją zgodą pracować w godzinach nadliczbowych, w nocy, w niedziele i święta. Dotychczas nie mieli takiej możliwości. 25 sierpnia br. prezydent podpisał, dotyczącą tej sprawy, nowelizację ustawy o pracownikach urzędów państwowych.
Naszej pracownicy zatrudnionej na pełny etat udzielamy na jej prośbę przerwy na karmienie łącznie, co de facto oznacza, że przychodzi do pracy godzinę później. Na liście obecności wpisuje jako czas rozpoczęcia pracy godz. 9.00 zamiast, jak inni pracownicy, 8.00. Czy mimo wpisania godz. 9.00 jako godziny rozpoczęcia pracy, nieobecność od godz. 8.00 wlicza się do czasu pracy tej pracownicy - pyta Czytelniczka
Nasza pracownica zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony jest w ciąży. W związku z tym ma dostarczyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające jej stan. Jak policzyć 3 miesiące ciąży, które skutkowałyby przedłużeniem jej umowy?
Nasza pracownica jest w ciąży, na potwierdzenie czego przedłożyła nam zaświadczenie lekarskie. Na początku listopada br. pracownica w godzinach pracy była na badaniach lekarskich w związku z ciążą. Jak obliczyć przysługujące jej wynagrodzenie za ten czas, jeżeli była nieobecna tylko przez część dnia?