Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [279 z 828]

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.85.2018.1.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.85.2018.1.KR

Zwolnienie z opodatkowania transakcji kupna i sprzedaży jednostek kryptowalut zawieranych za pośrednictwem wirtualnej giełdy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2018 r. (data wpływu 13 lutego 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania transakcji kupna i sprzedaży jednostek kryptowalut zawieranych za pośrednictwem wirtualnej giełdy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania transakcji kupna i sprzedaży jednostek kryptowalut zawieranych za pośrednictwem wirtualnej giełdy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (Wnioskodawca) w najbliższej przyszłości zarejestruje się na specjalnych serwisach internetowych służących wymianie kryptowalut, zwanych dalej wirtualnymi giełdami kryptowalut, w szczególności na wirtualnych giełdach kryptowalut o nazwie X i Y. Możliwe, że w przyszłości Wnioskodawca będzie się również rejestrować na innych wirtualnych giełdach pozwalających na dokonywanie transakcji bitcoin lub innymi kryptowalutami.

Jednostki bitcoin, podobnie jak i inne kryptowaluty, to wirtualne znaki legitymacyjne o charakterze zbliżonym do pieniądza bezgotówkowego. Stanowią zapis cyfrowy, który jest przechowywany w formie elektronicznej i ich przechowywanie może odbywać się bez pośrednictwa jakiegokolwiek podmiotu trzeciego w tzw. portfelu na dysku twardym komputera, innym nośniku danych lub w pamięci wirtualnej. Prawo własności kryptowalut powstaje w sposób pierwotny lub wtórny. Nabycie wtórne polega m.in. na kupnie jednostek kryptowaluty, które mogą być przenoszone na inne podmioty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00