Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [2172 z 16675]

Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.7.2018.1.MP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.7.2018.1.MP

w zakresie podstawy opodatkowania udziałów wydanych w zamian za aport Znaków towarowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 stycznia 2018 r. (data wpływu 3 stycznia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania udziałów wydanych w zamian za aport Znaków towarowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania udziałów wydanych w zamian za aport Znaków towarowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca planuje zbycie na rzecz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) praw do znaku towarowego słowno-graficznego i znaku towarowego graficznego w tym praw ochronnych na przedmiotowe znaki (dalej łącznie: Znaki), których jest właścicielem. Zbycie zostanie dokonane poprzez wniesienie przez Wnioskodawcę przedmiotowych Znaków w drodze wkładu niepieniężnego, w zamian za udziały w Spółce.

Wartość rynkowa udziałów wydanych na rzecz Wnioskodawcy będzie wyższa od ich wartości nominalnej. W takiej sytuacji, przedmiotowa nadwyżka (agio) zostanie ujęta pod pozycją kapitału zapasowego w bilansie Spółki.

Dla celów aportu dokonana została wycena Znaków według ich wartości godziwej (wycena została przygotowana przez niezależny podmiot). W umowach przeniesienia przedmiotów aportu strony określą wartość przedmiotów aportu zgodnie ze sporządzoną wyceną.

Z uwagi na fakt, iż Znaki wnoszone do Spółki nie będą spełniały definicji przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części, transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego będzie podlegać opodatkowaniu VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00