Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [531 z 829]

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2014, sygn. ILPP1/443-911/13-2/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-911/13-2/HW

Czy odsprzedaż elektronicznych bonów pieniężnych X nabywanych poprzez stronę internetową www.(...) powoduje obowiązek opodatkowania tej sprzedaży podatkiem od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2013 r. (data wpływu 8 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania odsprzedaży elektronicznych bonów pieniężnych X jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania odsprzedaży elektronicznych bonów pieniężnych X.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca planuje wejść w posiadanie elektronicznych znaków legitymacyjnych dostępnych poprzez system teleinformatyczny z dostępem do sieci Internet. Nabywanie i sprzedaż X jest możliwe poprzez serwis internetowy pod adresem (). Nazwa własna znaku legitymacyjnego to X. X jest elektronicznym bonem pieniężnym. X jest instrumentem finansowym, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 lit. i) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Zgodnie bowiem ze wskazaną definicją legalną instrumentem finansowym jest również, między innymi niebędące papierami wartościowymi wszelkiego rodzaju inne instrumenty pochodne odnoszące się do aktywów, praw, zobowiązań, indeksów oraz innych wskaźników, które wykazują właściwości innych pochodnych instrumentów finansowych. Takim instrumentem jest właśnie X. X posiadają swoją wartość rynkową. Wnioskodawca planuje część nabytych (pozyskanych) X odsprzedać po cenie rynkowej, jeśli będzie ona wyższa niż cena z dnia nabycia. Oznacza to, że Spółka prowadzić będzie obrót elektronicznymi znakami legitymacyjnymi, a różnica pomiędzy ceną nabycia a zbycia stanowić będzie przychód finansowy. Transakcja taka nie jest dostawą towarów. Jest usługą, której przedmiotem jest instrument finansowy: X. Operacja taka jest analogiczna do wymiany waluty w kantorze lub sprzedaży (i nabyciu) akcji i innych papierów wartościowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00