Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [2014 z 7191]

Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.87.2022.1.MBD

W zakresie ustalenia, czy: - wydatki ponoszone przez Spółkę, w części nieobjętej dofinansowaniem, na wytworzenie linii technologicznej oraz prototypów drzwi, stanowiące prace rozwojowe w rozumieniu 4a pkt 28 ustawy o CIT, zakwalifikowane jako wartości niematerialne i prawne, mogą być ujmowane jako koszty uzyskania przychodów według dobrowolnie wybranej przez Podatnika metody z katalogu przewidzianego w art. 15 ust. 4a pkt 1-3 ustawy o CIT, - w przypadku wyboru rozliczenia wydatków poniesionych, w części nieobjętej dofinansowaniem, na wdrożenie linii technologicznej oraz wyprodukowanie prototypów na podstawie wytworzonej innowacyjnej technologii przez Spółkę jako kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne na podstawie art. 15 ust. 4a pkt 3 w związku z art. 16b ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT, mogą one zostać rozliczone jako koszty kwalifikowane związane z ulgą B+R w odpowiedniej proporcji zgodnie z treścią art. 18d ust. 2a ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:

-wydatki ponoszone przez Spółkę, w części nieobjętej dofinansowaniem, na wytworzenie linii technologicznej oraz prototypów drzwi, stanowiące prace rozwojowe w rozumieniu 4a pkt 28 ustawy o CIT, zakwalifikowane jako wartości niematerialne i prawne, mogą być ujmowane jako koszty uzyskania przychodów według dobrowolnie wybranej przez Podatnika metody z katalogu przewidzianego w art. 15 ust. 4a pkt 1-3 ustawy o CIT,

-w przypadku wyboru rozliczenia wydatków poniesionych, w części nieobjętej dofinansowaniem, na wdrożenie linii technologicznej oraz wyprodukowanie prototypów na podstawie wytworzonej innowacyjnej technologii przez Spółkę jako kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne na podstawie art. 15 ust. 4a pkt 3 w związku z art. 16b ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT, mogą one zostać rozliczone jako koszty kwalifikowane związane z ulgą B+R w odpowiedniej proporcji zgodnie z treścią art. 18d ust. 2a ustawy o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00