Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [482 z 9669]

Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.578.2022.1.IZ

Czy różnica pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi wynikającymi z Umowy Pożyczki stanowić będzie nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT? W przypadku, jeżeli wbrew stanowisku Wnioskodawcy, odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, czy tak ustalone nieodpłatne świadczenie nie będzie stanowić przychodu z uwagi na art. 12 ust. 4 pkt 14 Ustawy CIT? Czy Spółka powinna uwzględnić kwotę umorzonej Pożyczki oraz nieodpłatnego świadczenia z tytułu różnicy pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi w kalkulacji finansowania dłużnego zgodnie z art. 15c Ustawy CIT?

Interpretacja indywidualna

– stanowisko jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 18 lipca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:

   - różnica pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi wynikającymi z Umowy Pożyczki stanowić będzie nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT,

   - w przypadku, jeżeli wbrew stanowisku Wnioskodawcy, odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, czy tak ustalone nieodpłatne świadczenie nie będzie stanowić przychodu z uwagi na art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT,

   - Spółka powinna uwzględnić kwotę umorzonej Pożyczki oraz nieodpłatnego świadczenia z tytułu różnicy pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi w kalkulacji finansowania dłużnego zgodnie z art. 15c ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka jest polskim rezydentem podatkowym oraz podatnikiem podatku CIT. Działalność Spółki prowadzona jest w formie spółki akcyjnej. Spółka notowana jest od lipca 2011 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00