Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia

Interpretacja indywidualna z dnia 26 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.305.2024.1.RG

Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży w drodze licytacji publicznej działki nr zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 kwietnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży w drodze licytacji publicznej działki nr .... zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Przeciwko dłużniczce .. prowadzona jest egzekucja nieruchomości gruntowej zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym, położonej: ul. ...,.. dla której Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rej. w W. V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w ... prowadzi księgę wieczystą o nr KW ... - działka nr ... o pow. 0,0600 ha.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Urzędu Gminy nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego brak aktualnie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy uchwalonym Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 30 stycznia 2002 r. - przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze funkcjonalnym oznaczonym jako obszar – I wielofunkcyjny (zabudowa mieszkaniowa, usługi, w tym usługi turystyczne, pensjonaty, itp.).W najbliższym sąsiedztwie znajduje się podobna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i pensjonatowa oraz działki budowlane niezabudowane i tereny wykorzystywane rekreacyjnie.

Działka nr ... zlokalizowana jest przy ul. ..., w II-linii zabudowy. Działka ma kształt regularnego wieloboku, zbliżonego do prostokąta. Teren płaski. Jest działką środkową, z dostępem do ul. ...poprzez działkę drogową nr .... Ulica oraz działka drogowa nr ... stanowią własność gminy. Całość terenu jest ogrodzona płotem z siatki stalowej mocowanej do stalowych słupków w betonowym cokole z bramą i furtką wykonanych z elementów stalowych. Teren nieruchomości zagospodarowany, utwardzony w większości kostką betonową z urządzoną zielenią ozdobną. Uzbrojenie terenu: sieć elektroenergetyczna, sieć wodociągowa, sieć gazowa, sieć telekomunikacyjna i sieć kanalizacji sanitarnej.

Działka nr ... zabudowana jest piętrowym, podpiwniczonym (suterena) budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym (z pokojami na wynajem w sezonie letnim), w zabudowie wolnostojącej z poddaszem użytkowym.

Budynek został wybudowany na podstawie decyzji - pozwolenia na budowę nr ... z dnia 12 kwietnia 1984 wydanej przez Naczelnika Miasta dla inwestorów pp. .. małżeństwa M., a następnie Burmistrz Miasta 21 grudnia 1998 r. przeniósł ww. Decyzją na H. i A.M. (nr decyzji ...). Decyzję pozwolenie na użytkowanie budynku wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Powiecie - Decyzja ... z 26 września 2005 r. Powierzchnia zabudowy: 100,7 m2. Powierzchnia użytkowa: 189,6 m2. Kubatura: 596,0 m3. Program użytkowy: na poziomie sutereny znajdują się 2 pokoje z łazienkami, garderoba, kotłownia i klatka schodowa z korytarzem, na poziomie wysokiego parteru znajdują się: 2 pokoje, kuchnia z jadalnią, łazienka, hol i klatka schodowa, na poziomie poddasza znajdują się: 2 zespoły pokoi z łazienkami i aneksami kuchennymi, hol i klatka schodowa.

Konstrukcja budynku: budynek wykonany w technologii tradycyjnej, fundamenty betonowe, ściany nośne i działowe murowane z materiałów ściennych, na poddaszu z płyt gipsowo - kartonowych na stalowym ruszcie, stropy nad przyziemiem i piętrem monolityczne, nad poddaszem drewniany, klatkę schodową monolityczną, żelbetową, dach konstrukcji drewnianej dwuspadowy ocieplony wełną mineralną, pokryty blachodachówką, rury spustowe i rynny PCV, elewacja z tynku cementowo-wapiennego ocieplonego płytami ze styropianu, balkony wspornikowe ze stalowej konstrukcjo balustradami, stolarka okienna z profili PCV, stolarka drzwiowa pełna lub częściowo przeszklona, drzwi wejściowe do budynku - stalowe wzmocnione.

Standard wykończenia i wyposażenia: dobry, ściany wewnętrzne otynkowane, tynki gładzone, malowane farbami i częściowo fototapety, w pomieszczeniach sanitarnych obłożone płytkami ściennymi, w aneksach kuchennych - częściowo płytki, w kuchni na piętrze - częściowo kamień dekoracyjny, - posadzki w suterenie, na parterze i w kuchni wykonane z gresu i terakoty, w pomieszczeniach sanitarnych z terakoty, w pokojach mieszkalnych z paneli podłogowych, na klatce schodowej posadzki obłożone płytkami gresowymi. Wyposażenie budynku w instalacje: energetyczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z własnej kotłowni zasilanej gazem ziemnym, na piętrze dodatkowo znajduje się kominek (tzw. koza), wentylację grawitacyjną.

Budynek w dobrym stanie, wg oświadczenia (w dniu oględzin) niezamieszkiwany, ogrzewany przez cały rok, wykończony w latach 2005-2008 i późniejszych.

Nieruchomość jest ubezpieczona w firmie ... na kwotę ... zł, NR ...; Dłużniczka nabyła nieruchomość na podstawie umowy przeniesienia własności z dnia 14-08-2012r., rep. A ...

Zgodnie z oświadczeniem dłużniczki, dłużniczka nie prowadzi działalności w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 11-03-2024 r. o podatku od towarów i usług, nie była czynnym podatnikiem VAT, nie dokonywała transakcji zbycia nieruchomości, i nie planuje sprzedać ww. nieruchomości, dłużniczka nabyła ją w celach mieszkalnych i w momencie nabycia nie była czynnym podatnikiem VAT. Według oświadczenia dłużniczki, ww. nieruchomość została nabyta od osoby fizycznej, nabycie nie było udokumentowane fakturą VAT, nie było wykonane w ramach czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT, nie nastąpiło pierwsze zasiedlenie w rozumieniu art. 2 ust. 14 ustawy z dnia 11-03-2024 r. o podatku od towarów i usług, w chwili nabycia nieruchomości budynek już istniał, został wybudowany w 2005r.,dłużniczka nie ponosiła nakładów na ulepszenie/nakładów, które stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej, nie podejmowała od dnia nabycia nieruchomości czynności mających na celu przygotowania działki do sprzedaży (np. uzbrojenie terenu, ogrodzenie, wystąpienie o zmianę przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, wytyczenie dróg dojazdowych do nieruchomości ani innych działań zmierzających do zwiększenia atrakcyjności działki. Nieruchomość nie jest przedmiotem umowy najmu/dzierżawy/użyczenia, nie jest prowadzona na niej działalność i nie jest użytkowana, nie jest prowadzona obecnie na nieruchomości żadna działalność. Od momentu sporządzenia przez biegłego operatu, tj. 30-12-2019 w stanie nieruchomości nie nastąpiły żadne zmiany typu wybudowania czy zburzenia budynku.

Pytanie

Czy sprzedaż nieruchomości w drodze licytacji będzie korzystała ze zwolnienia z podatku VAT?

Pana stanowisko w sprawie

Pana zdaniem, sprzedaż ww. nieruchomości w drodze licytacji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, zatem kwestia zwolnienia z podatku nie będzie rozpatrywana. Aby dana czynność była opodatkowana tym podatkiem, musi być wykonana przez podmiot, który w związku z jej wykonaniem jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Na podstawie posiadanych przez organ egzekucyjny informacji dłużnik nie spełnia kryterium art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które Pan przedstawił we wniosku, jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 361), zwanej dalej „ustawą”:

Organy egzekucyjne określone w ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2023 r. poz. 2505 i 2760) oraz komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Definicja płatnika została zawarta w art. 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.):

Płatnikiem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, obowiązana na podstawie przepisów prawa podatkowego do obliczenia i pobrania od podatnika podatku i wpłacenia go we właściwym terminie organowi podatkowemu.

Przepis art. 18 ustawy wprowadza szczególną na gruncie przepisów ustawy regulację, kiedy to należny podatek pobierany jest i odprowadzany do urzędu skarbowego przez płatnika, a nie przez podatnika. Płatnik pełni w tym przypadku rolę pośrednika pomiędzy podatnikiem a organem podatkowym, przekazując organowi środki pieniężne podatnika. Uzasadnione jest to charakterem odpłatnej dostawy następującej w ramach wykonywania czynności egzekucyjnych. Jeżeli bowiem dłużnik niesolidnie spłaca swoje zobowiązania i w celu wyegzekwowania należności wszczęto przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne, to istnieją podstawy do uznania, że nie uiści również podatku należnego w związku z dostawą mającą miejsce w ramach egzekucji.

Z powołanych wyżej przepisów wynika, że komornik sądowy dokonuje transakcji w imieniu podatnika – dłużnika. Prowadzona przez niego sprzedaż towarów będących własnością dłużnika będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, gdy do rozliczenia tego podatku byłby zobowiązany dłużnik, natomiast w przypadku, gdy powyższa czynność nie podlegałaby opodatkowaniu tym podatkiem lub byłaby od niego zwolniona, komornik sądowy nie będzie obowiązany do odprowadzenia podatku. Jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów, to komornik jest zobowiązany do wystawienia faktury w imieniu i na rzecz dłużnika.

Tym samym, komornik sądowy zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz do uwzględnienia w trakcie sprzedaży licytacyjnej towarów okoliczności decydujących o jej opodatkowaniu podatkiem VAT.

Zgodnie z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy:

Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwanym dalej „podatkiem”, podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.

Na mocy art. 2 pkt 6 ustawy:

Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o towarach - rozumie się przez to rzeczy oraz ich części, a także wszelkie postacie energii.

Należy zaznaczyć, że sprzedaż nieruchomości w trybie egzekucji stanowi odpłatną dostawę towarów, co oznacza, że zgodnie z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, objęta jest zakresem przedmiotowym opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

W myśl art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy:

Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również przeniesienie z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego w imieniu takiego organu lub przeniesienie z mocy prawa prawa własności towarów w zamian za odszkodowanie.

Zgodnie z przedstawionymi przepisami budynki oraz grunty spełniają definicję towaru wynikającą z art. 2 pkt 6 ustawy, a ich sprzedaż jest traktowana jako dostawa towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, która to czynność podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.

Nie każda czynność stanowiąca dostawę w rozumieniu art. 7 ustawy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, bowiem aby dana czynność była opodatkowana tym podatkiem, musi być wykonana przez podmiot, który w związku z jej wykonaniem był podatnikiem podatku od towarów i usług.

Stosownie do treści art. 15 ust. 1 ustawy:

Podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności.

Według art. 15 ust. 2 ustawy:

Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody. Działalność gospodarcza obejmuje w szczególności czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Określony w ustawie zakres opodatkowania podatkiem od towarów i usług wskazuje, że do tego, aby faktycznie zaistniało opodatkowanie danej czynności konieczne jest, aby czynność podlegającą opodatkowaniu wykonał podmiot, który dla tej właśnie czynności będzie działał jako podatnik. Definicja działalności gospodarczej, zawarta w ustawie, ma charakter uniwersalny, pozwalający na objęcie pojęciem „podatnik” tych wszystkich podmiotów, które prowadzą określoną działalność, występując w profesjonalnym obrocie gospodarczym. Ponadto, działalność gospodarczą stanowi wykorzystywanie towarów w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Przez ciągłe wykorzystywanie składników majątku należy rozumieć takie wykorzystywanie majątku, które charakteryzuje się powtarzalnością lub długim okresem trwania. Zatem, czerpanie dochodów ze składnika majątku wskazuje na prowadzenie działalności gospodarczej.

W świetle powołanych przepisów stwierdzić należy, że dostawa towarów podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wyłącznie wówczas, gdy dokonywana będzie przez podmiot mający status podatnika, a dodatkowo działającego w takim charakterze w odniesieniu do danej transakcji. Istotnym dla określenia, że w odniesieniu do konkretnej dostawy mamy do czynienia z podatnikiem podatku od towarów i usług jest stwierdzenie, że prowadzi on działalność gospodarczą w rozumieniu przepisów ustawy.

Właściwym zatem, jest wykluczenie osób fizycznych z grona podatników w przypadku, gdy dokonują sprzedaży, przekazania, bądź darowizny towarów stanowiących część majątku osobistego, tj. majątku, który nie został nabyty w celu jego odsprzedaży, bądź wykonywania innych czynności w ramach działalności gospodarczej.

W kontekście powyższych rozważań nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług ten, kto jako osoba fizyczna dokonuje jednorazowych lub okazjonalnych transakcji, za które nie jest przewidziana ściśle regularna zapłata oraz nie prowadzi zorganizowanej, czy zarejestrowanej działalności gospodarczej, a tylko np. wyzbywa się majątku osobistego.

Dodatkowo należy wskazać, że działalność gospodarcza powinna cechować się stałością, powtarzalnością i niezależnością jej wykonywania, bowiem związana jest z profesjonalnym obrotem gospodarczym. Nie jest natomiast działalnością handlową, a zatem i gospodarczą, sprzedaż majątku osobistego, który nie został nabyty w celu jego odsprzedaży i nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W tym miejscu podkreślić należy, że pojęcie „majątku prywatnego” nie występuje na gruncie analizowanych przepisów ustawy, jednakże wynika z wykładni art. 15 ust. 2 ustawy, w której zasadnym jest odwołanie się do treści orzeczenia TSUE w sprawie C-291/92 (Finanzamt Uelzen v. Dieter Armbrecht), które dotyczyło kwestii opodatkowania sprzedaży przez osobę, będącą podatnikiem podatku od wartości dodanej, części majątku niewykorzystywanej do prowadzonej działalności gospodarczej, a służącej jej do celów prywatnych. „Majątek prywatny” to zatem taka część majątku danej osoby fizycznej, która nie jest przez nią przeznaczona ani wykorzystywana dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Ze wskazanego orzeczenia wynika zatem, że podatnik musi w całym okresie posiadania danej nieruchomości wykazywać zamiar wykorzystywania części nieruchomości w ramach majątku osobistego. Przykładem takiego wykorzystania nieruchomości mogłoby być, np. wybudowanie domu dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Potwierdzone to zostało również w wyroku TSUE z dnia 21 kwietnia 2005 r., sygn. akt C-25/03 Finanzamt Bergisch Gladbach v. HE, który stwierdził, że majątek prywatny to mienie wykorzystywane dla zaspokojenia potrzeb własnych.

Jak wynika z opisu sprawy, prowadzi Pan, jako komornik sądowy, postępowanie egzekucyjne nieruchomości gruntowej zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym. Dłużniczka nabyła nieruchomość na podstawie umowy przeniesienia własności z dnia 14-08-2012 r. Zgodnie z oświadczeniem dłużniczki, dłużniczka nie prowadzi działalności w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, nie była czynnym podatnikiem VAT, nie dokonywała transakcji zbycia nieruchomości i nie planuje sprzedać ww. nieruchomości. Dłużniczka nabyła ją w celach mieszkalnych i w momencie nabycia nie była czynnym podatnikiem VAT. Nieruchomość nie jest przedmiotem umowy najmu/dzierżawy/użyczenia, nie jest prowadzona na niej działalność i nie jest użytkowana, nie jest prowadzona obecnie na nieruchomości żadna działalność.

Mając na uwadze powyższe okoliczności należy stwierdzić, że sprzedaż w drodze licytacji komorniczej działki nr .. zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym, która nie jest wykorzystywana w działalności gospodarczej (bowiem dłużniczka nie prowadzi działalności w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług) oraz – jak wynika z treści wniosku – nie jest przedmiotem najmu/dzierżawy/użyczenia, jako sprzedaż majątku osobistego dłużnika, do której unormowania ustawy o podatku od towarów i usług nie mają zastosowania – nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Dłużniczka wobec ww. dostawy nie wystąpi w charakterze podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy.

Podsumowując, sprzedaż w drodze licytacji komorniczej działki nr ... zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym, będącej własnością dłużniczki, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Mając na uwadze powyższe rozstrzygnięcie nie udziela się odpowiedzi w zakresie zwolnienia z opodatkowania sprzedaży przedmiotowej nieruchomości w drodze licytacji.

Tym samym Pana stanowisko należy uznać za prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Pan przedstawił i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Aby interpretacja mogła pełnić funkcję ochronną: Pana sytuacja musi być zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i musi się Pan zastosować do interpretacji.

·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00