Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [91 z 3439]

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 lutego 2022 r., sygn. IV SA/Wa 1406/21

Warszawa, 10 lutego 2022 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Wójcik Sędzia WSA Kaja Angerman (spr.) Sędzia WSA Agnieszka Wąsikowska po rozpoznaniu 10 lutego 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Instytutu [...] z siedzibą w [...] na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z [...] lipca 2021 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko oddala skargę.

Uzasadnienie

IV SA/Wa 1406/21

UZASADNIENIE

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska decyzją z 7 lipca 2021 r. po rozpatrzeniu odwołania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w [...] z dnia 28 października 2019 r., znak: [...], stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie hali widowiskowo-sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. [...],

1. uchylił zaskarżoną decyzję w całości;

2. stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie hali widowiskowo-sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy [...];

3. określił istotne warunki korzystania ze środowiska w fazie realizacji przedsięwzięcia:

3.1. Wycinkę drzew i krzewów kolidujących z realizacją planowanego przedsięwzięcia należy przeprowadzić poza okresem lęgowym ptaków, tj. w terminie od 16 października do końca lutego. Dopuszcza się przeprowadzenie wycinki WT okresie lęgowym, po uprzednim potwierdzeniu przez specjalistę ornitologa braku lęgów gatunków chronionych. Kontrolę zajęcia siedlisk należy przeprowadzić nie wcześniej niż 10 dni przed rozpoczęciem wycinki. W przypadku wykrycia lęgów gatunków chronionych należy zaprzestać wycinki do czasu stwierdzenia przez ornitologa wyprowadzenia młodych z gniazda.

3.2. Usunięcie drzew o średnicy powyżej 50 cm, mierzonej na wysokości 1,3 m pnia drzewa, możliwe jest wyłącznie po ich wcześniejszym skontrolowaniu przez specjalistę chiropterologa i entomologa pod kątem wykorzystywania jako miejsc występowania schronień letnich i zimowych nietoperzy oraz siedlisk bezkręgowców. Kontrole należy przeprowadzić nie wcześniej niż 10 dni przed usunięciem. W przypadku stwierdzenia obecności stanowisk gatunków chronionych należy wstrzymać wycinkę do czasu opuszczenia stanowiska przez nietoperze bądź do czasu uzyskania odpowiednich zezwoleń na odstępstwa od zakazów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00