Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Pismo Departament Wdrażania Programów Rozwoju Regionalnego Ministerstwa Gospodarki i Pracy z dnia 9 maja 2005 r. /Partnerstwo przy realizacji projektów w ramach ZPORR/, sygn. DRR-I-951-2556-Mso/AC/HA/2005

Niezależnie od wzajemnych zobowiązań partnerów, odpowiedzialnym za prawidłową realizację projektu pozostaje lider, który został wyznaczony umową partnerską jako Beneficjent składający wniosek.

W przypadku Priorytetu 2 ZPORR kategorie podmiotów uprawnionych do tworzenia partnerstw zostały określone w Uzupełnieniu Programu. Tym samym partnerstwo może być utworzone jedynie przez podmioty wskazane w ramach poszczególnych działań jako uprawnieni Beneficjenci. Zasadą partnerstwa jest, iż poszczególni partnerzy są zaangażowani w realizację projektu od momentu przygotowania wniosku o dofinansowanie realizacji projektui pozostają związani umową partnerską regulującą zakres ich obowiązków oraz wzajemne zobowiązania. Oznacza to, iż wspólnie przygotowany projekt i umowa musi przedstawiać obowiązki i uprawnienia partnerów oraz uzasadniać zakres zaangażowania partnerów w stosunku do ich doświadczenia i kompetencji w danej dziedzinie, co będzie przedmiotem oceny dokonywanej przez Komisję Oceny Projektów. Nie oznacza to zatem, że lider projektu musi wykazać, iż wybrał najlepszego partnera oferującego usługi w danej dziedzinie, ale niewątpliwie z zapisów części drugiej wniosku oraz stosownych załączników musi wynikać, iż dany partner posiada doświadczenie i odpowiednie zasoby ludzkie i sprzętowe w dziedzinie, która została wskazana jako jego obowiązki w projekcie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00