Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 5 września 2023 r., sygn. II SA/Rz 854/23

Gry losowe

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Jarosław Szaro, Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska /spr./, Sędzia WSA Grzegorz Panek, Protokolant sekr. sąd. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 września 2023 r. sprawy ze skargi T.S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie z dnia 21 marca 2023 r., nr 1801-IOA.4246.27.2023 w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu posiadania samoistnego lokalu w którym znajdował się niezarejestrowany automat do gier oddala skargę.

Uzasadnienie

Sygn. akt II SA/Rz 854 /23

U Z A S A D N I E N I E

Przedmiotem skargi T. S. (dalej: Skarżąca) jest decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie (dalej: DIAS/organ odwoławczy) z 21 marca 2023 r. nr 1801-IOA.4246.27.2023. Utrzymano nią w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego (dalej: NPUCS) z [...] grudnia 2022 r. nr [...], którą nałożono na Skarżącą karę pieniężną w wysokości 100.000 zł z tytułu posiadania samoistnego lokalu, w którym znajdowały się niezarejestrowane automaty do gier.

Z przedłożonych Sądowi akt sprawy wynika, że 20 lutego 2018 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili w lokalu o nazwie "[...]" , mieszczącego się w [...] przy ul. [...], kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów regulujących urządzanie i przeprowadzanie gier hazardowych, o których mowa w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2018 r. poz.165 ze zm. - dalej: u.g.h.).

Stwierdzono, że w lokalu znajdują się dwa urządzenia, w tym jeden o nazwie: [....] nr [...], przypominające swym wyglądem automaty do gier hazardowych. Urządzenia były włączone i gotowe do gry. Kontrolujący przystąpili do przeprowadzenia eksperymentu gry na tych urządzeniach, którego celem miało być określenie rodzaju i charakteru rozgrywanych na nich gier. Ze względu na zablokowanie urządzeń niemożliwym okazało się przeprowadzenie eksperymentu na urządzeniu [....] nr [...] oraz pełnego eksperymentu gry na urządzeniu [...] nr [...]. W związku z powyższym odstąpiono od zatrzymania przedmiotowych urządzeń w dniu realizacji czynności ograniczając się do wykonania szczegółowych oględzin zewnętrznych udokumentowanych załączonym do akt sprawy protokołem. W oparciu o informacje naklejone na urządzeniu ustalono, że ze właścicielem urządzenia jest firma L. sp. z o.o. z siedzibą w R.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00