Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 11 stycznia 2023 r., sygn. II SA/Po 787/22

Administracyjne postępowanie; Ochrona środowiska

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak Sędziowie Sędzia WSA Edyta Podrazik Asesor WSA Sebastian Michalski (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 stycznia 2023 r. sprawy ze skargi A. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 02 września 2022 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań oddala skargę.

Uzasadnienie

Wójt Gminy K., decyzją z dnia 13 maja 2022 roku (nr [...], znak: [...]), po rozpoznaniu wniosku P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. , stwierdził brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W uzasadnieniu decyzji wyjaśniono, że inwestor zwrócił się wnioskiem z dnia 11 stycznia 2022 roku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej nr [...] wraz z infrastrukturą towarzyszącą (wewnętrzną linią zasilającą i kanalizacją techniczną dla światłowodu) na działce o numerze ewidencyjnym gruntów [...] w obrębie K., gmina K., powiat l. , województwo wielkopolskie.

Organ uznał, że planowana inwestycja, zgodnie z treścią § 3 ust. 1 pkt 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. 2019, poz. 1839), należy do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Wyposażenie stacji stanowić będą: stalowa wieża antenowa o wysokości całkowitej maksymalnie 64m n.p.t., zespół urządzeń nadawczo-odbiorczych oraz transmisyjnych umiejscowionych w szafach systemowych dziewięć anten sektorowych pracujących w paśmie o częstotliwościach 800M MHz, 900 MHz, 1800 MHz oraz 2100 MHz, zespół anten parabolicznych (radioliniowych) oraz elementy torów antenowych.

Anteny sektorowe skierowane będą na azymut: 0°, 130ş oraz 270°. Wysokość ich zawieszenia wyniesie 59m n.p.t, a anten radioliniowych od 55,8m do 56,5mn.p.t. Maksymalna wartość równoważnej mocy promieniowanej izotropowo dla pojedynczej anteny (ERIP) będzie kształtować się w przedziale od 479 W do 1011 W.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00