Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 31 stycznia 2023 r., sygn. III SAB/Lu 31/22

Administracyjne postępowanie; Policja

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Sędzia WSA Iwona Tchórzewska, , po rozpoznaniu w dniu 31 stycznia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi Z. K. na bezczynność Komendanta Powiatowego Policji w L. w przedmiocie sprostowania błędu lub oczywistej omyłki w treści decyzji I. stwierdza, że Komendant Powiatowy Policji w L. dopuścił się bezczynności w sprawie z wniosku Z. K. z dnia [...] sierpnia 2022 r. o sprostowanie decyzji Komendanta Powiatowego Policji w L. nr [...] z dnia [...] września 2021 r.; II. zobowiązuje Komendanta Powiatowego Policji w L. do wydania postanowienia w sprawie z wniosku Z. K. z dnia [...] sierpnia 2022 r. o sprostowanie decyzji Komendanta Powiatowego Policji w L. nr [...] z dnia [...] września 2021 r. - w terminie dwóch miesięcy od daty doręczenia organowi odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami sprawy; III. stwierdza, że bezczynność nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa; IV. oddala skargę w pozostałej części.

Uzasadnienie

W skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie Z. K. (dalej jako "skarżący") zaskarżył bezczynność Komendanta Powiatowego Policji w L. w sprawie wniosku skarżącego z [...] sierpnia 2022 r. o sprostowanie błędu lub oczywistej omyłki w treści decyzji nr [...] z [...] września 2021 r. w przedmiocie wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany w toku służby w Policji czas wolny (nadgodziny).

Skarżący zarzucił organowi naruszenie art. 12 § 1 k.p.a. w zw. z art. 35 § 1 i 2 k.p.a. i w zw. z art. 8 § 1 k.p.a. poprzez dopuszczenie się bezczynności polegającej na niedopełnieniu obowiązku załatwienia sprawy bez zbędnej zwłoki, a w perspektywie również i dopuszczenie się przewlekłości poprzez niepodjęcie czynności w oparciu o znane organowi dowody bądź też możliwe do ustalenia na podstawie posiadanych danych, którymi to organ rozporządza, przy jednoczesnym naruszeniu zasady bezstronności przez wyznaczenie do rozpoznania sprawy pracownika uprzednio wyłączonego z postępowania na podstawie ww. przesłanki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00