Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 29 listopada 2022 r., sygn. IV SAB/Wr 794/22

Cudzoziemcy; Przewlekłość postępowania

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Ireneusz Dukiel, Sędziowie: Sędzia WSA del Tomasz Judecki (sprawozdawca), Sędzia WSA Ewa Kamieniecka, , po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 29 listopada 2022 r. sprawy ze skargi T. T. V. T. na przewlekłe prowadzenie postępowania przez Wojewodę D. w przedmiocie wydania zezwolenia na pobyt czasowy I. stwierdza, że Wojewoda D. dopuścił się przewlekłego prowadzenia postępowania; II. stwierdza, że przewlekłe prowadzenie postępowania ma miejsce z rażącym naruszeniem prawa; III. zobowiązuje Wojewodę D. do załatwienia sprawy w terminie 60 dni od otrzymania odpisu prawomocnego wyroku z aktami sprawy; IV. przyznaje od Wojewody D. na rzecz strony skarżącej sumę pieniężną w kwocie 2 500 (dwa tysiące pięćset) złotych; V. oddala dalej idącą skargę; VI. zasądza od Wojewody D. na rzecz strony skarżącej kwotę 597 (pięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Skargą z dnia 25 stycznia 2021 r. T. T. V. T. (dalej jako: strona, skarżąca) zarzuciła Wojewodzie D. (dalej jako: Wojewoda, organ) przewlekłe prowadzenie postępowania w przedmiocie wydania zezwolenia na pobyt czasowy.

Skarżona przez stronę przewlekłość Wojewody miała miejsce w następującym stanie faktycznym.

Jak wynika z przekazanych akt administracyjnych i treści skargi, wnioskiem z dnia 2 kwietnia 2020 r. (data wpływu według stempla Kancelarii: 2 kwietnia 2020 r.), strona wystąpiła o wydanie zezwolenia na pobyt stały. Pismem z dnia 3 kwietnia 2020 r. uzupełniła wniosek, a w dniu 2 października 2020 r. stawiła się osobiście w siedzibie organu składając m. in. odciski linii papilarnych.

Po wniesieniu wniosku organ nie dokonywał żadnych czynności. Jednocześnie strona wielokrotnie, w ciągu 2020 r., 2021 r. i 2022 r., składała do Wojewody pisma w których sygnalizowała, że jej wniosek nie został załatwiony. Nadto - pismem z dnia 30 czerwca 2020 r. - wniosła pierwsze ponaglenie, a kolejne 11 stycznia 2021 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00