Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 15 listopada 2022 r., sygn. I SA/Rz 456/22

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Grzegorz Panek /spr./, Sędzia WSA Jacek Boratyn, Sędzia WSA Piotr Popek, Protokolant sekr. sąd. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 listopada 2022 r. sprawy ze skargi J.B. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 czerwca 2022 r., nr 0115-KDIT3.4011.960.2021.4.KP w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, postanowieniem z dnia 1 czerwca 2022 r., nr 0115-KDIT3.4011.960.2021.4.KP, po rozpatrzeniu zażalenia J.B. - zwanej dalej skarżącą lub podatniczką, na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] marca 2022 r., nr [...], w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku skarżącej o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie.

W stanie faktycznym sprawy skarżąca wystąpiła do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie dla niej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W opisie zamieszczonego we wniosku zdarzenia przyszłego skarżąca podała, że jest wspólniczką spółki F. sp. j. (dalej zwanej F. spółką jawną). Spółka ta prowadzi działalność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, a także jest właścicielem znaku towarowego, który jest przedmiotem przysługujących spółce praw autorskich.

Spółka powstała w wyniku przekształcenia spółki cywilnej, co nastąpiło na podstawie postanowień umowy z dnia 23 marca 2001 r. Znak towarowy przeszedł na spółkę z o.o., w wyniku wniesienia do niej, w 2007 r., aportu, w postaci przedsiębiorstwa, w skład którego wchodził między innymi znak towarowy.

Skarżąca zaznaczyła, że nabycie przez spółkę F. sp. j. znaku towarowego nastąpiło bez podatku od towarów i usług, w wyniku aportu całego przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00