Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 30 marca 2022 r., sygn. I SA/Op 454/21

Środki unijne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Sędkowska Sędziowie Sędzia WSA Marzena Łozowska Asesor sądowy Anna Komorowska-Kaczkowska (spr.) Protokolant Starszy inspektor sądowy Maria Żymańczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 marca 2022 r. sprawy ze skargi Fundacji A w K. na decyzję Zarządu Województwa O. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie zwrotu części dofinansowania przyznanego na realizację projektu pn. "[...]" oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej przez Fundację A w K. (zwanej dalej: Stroną, Beneficjentem, Skarżącą) jest decyzja Zarządu Województwa O. z dnia [...], nr [...], zobowiązująca do zwrotu części dofinansowania w kwocie 256.700,40 zł wraz z należnymi odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych przyznanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr [...] z dnia 28 lipca 2017 r. na realizację projektu pn." [...]", dla wydatków dotyczących następujących postępowań:

I. Zamówienie pn. Zapewnienie dostępu do systemu umożliwiającego świadczenie usług telemedycznych dla uczestników projektu "[...]",

II. Zamówienie pn. "[...]"

III. Zamówienie pn. Przygotowanie i wygłoszenie prelekcji/referatu dla uczestników spotkań świadomościowych wg zapotrzebowania dla projektu "[...]".

Decyzja ta została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym,

Skarżąca zawarła w dniu 28 lipca 2017 r. z Województwem O., reprezentowanym Zarząd Województwa O. umowę o dofinansowanie projektu nr [...] pn. "[...]" zwaną dalej umową o dofinansowanie.

Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie projektu z dnia 12 maja 2017 r. (załącznik nr 1 do umowy o dofinansowanie), celem projektu był wzrost świadomości roli profilaktyki kardiologicznej, rehabilitacji z nadzorem poszpitalnym oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa i zmniejszenie wskaźnika występowania zawałów serca, zapadalności na choroby cywilizacyjne związane z układem krążenia u 1000 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z województwa [...] w wieku 50+. Powyższe miało nastąpić w skutek objęcia wyżej opisanych osób kompleksowym programem usług opieki, pomocy, nadzoru medycznego w ramach systemu teleopieki medycznej w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. W ramach projektu uczestnicy projektu mieli otrzymać m.in. usługę polegającą na dostępie przez 24 h/dobę do konsultacji i porad lekarskich w obszarze kardiologii, geriatrii i medycyny ogólnej, a także teletransmiter (urządzenie umożliwiające przeprowadzenie badania ekg na odległość tj. przez telefon) oraz pakiet konsultacji i porad w zakresie rehabilitacji/ dietetyki oraz usług pielęgnacyjnych. Dodatkowo projekt zapewniał dostępność do lekarzy stacjonarnych w razie potrzeby analizy wyników badań lub przeprowadzenia dodatkowych badań wymagających udziału osobistego pacjenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00