Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 grudnia 2021 r., sygn. III SA/Wa 3267/17

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Alojzy Skrodzki, Sędziowie sędzia WSA Piotr Dębkowski, sędzia WSA Włodzimierz Gurba (sprawozdawca), Protokolant sekretarz sądowy Michał Strzałkowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2021 r. sprawy ze skargi O. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] lipca 2017 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe od lutego do grudnia 2013 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

O sp. z o.o. (dalej: "Skarżąca", "Strona", "Spółka") wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. ,(dalej: "DIAS" lub "Organ odwoławczy") z [...] lipca 2017 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe od lutego do grudnia 2013 r.

Zaskarżona decyzja została wydana w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy.

1.1. Na podstawie ustaleń dokonanych w toku postępowania kontrolnego Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. (dalej: "DUKS", "Organ pierwszej instancji") decyzją z [...] września 2016 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od lutego do grudnia 2013 r., skorygował rozliczenie podatku dokonane przez Spółkę w deklaracjach VAT-7 za okres od lutego do grudnia 2013 r.

W uzasadnieniu wskazał, że w podanym okresie głównym przedmiotem działalności gospodarczej Strony było dokonywanie wszelkich formalności dla przeprowadzenia odprawy celnej paliw sprowadzonych z Litwy i Łotwy przez inne podmioty gospodarcze, w tym płatności podatku akcyzowego i opłaty paliwowej w imieniu podmiotów, które dokonywały wewnątrzwspólnotowych nabyć tego paliwa. Spółka dokonywała tych czynności w oparciu o umowy zlecenia podpisane z podmiotami, które dokonywały wewnątrzwspólnotowych nabyć paliw; uzasadnienie decyzji wymienia z nazwy 202 podmioty krajowe, dalej zwane "Kontrahentami" lub "Zleceniodawcami" Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00