Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 15 grudnia 2021 r., sygn. I SA/Sz 382/21

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bolesław Stachura (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Nadzieja Karczmarczyk-Gawęcka Sędzia WSA Marzena Kowalewska Protokolant starszy sekretarz sądowy Joanna Zienkowicz po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w trybie odmiejscowionym w dniu 15 grudnia 2021 r. sprawy ze skargi A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w J. na decyzję Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z dnia 1 marca 2021 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia dodatkowego zobowiązania w podatku od towarów i usług za grudzień 2017 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] marca 2021 r. nr [...], [...], Naczelnik Z. Urzędu Celno-Skarbowego

w S. uchylił w całości decyzję Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego (dalej "Naczelnik ZUCS") z dnia [...] października 2020 r. nr [...] ustalającą A. sp. z o.o. z siedzibą w J. (dalej; "spółka", "strona", "skarżąca") dodatkowe zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za grudzień 2017 r. w kwocie [...]zł i ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za grudzień 2017 r. w kwocie [...]zł.

Stan sprawy przedstawia się następująco.

W dniu [...] stycznia 2020 r. Naczelnik ZUCS wszczął wobec spółki kontrolę celno-skarbową w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za grudzień 2017 r.

W badanym okresie kontrolowana spółka świadczyła usługi w zakresie produkcji, konfekcjonowania, pakowania chusteczek nawilżanych na rzecz A. P. spółki z o.o. z siedzibą mieszczącą się w badanym okresie również w miejscowości [...], [...].

W dniu [...] stycznia 2020 r. spółka złożyła we właściwym urzędzie skarbowym korektę deklaracji VAT-7 za grudzień 2017 r. w trybie art. 62 ust. 4 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (t. jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 768 ze zm., dalej też "ustawa o KAS") w uzasadnieniu korekty powołując się na wszczętą kontrolę celno-skarbową. W korekcie deklaracji spółka wykazała kwotę podatku podlegającego do wpłaty do urzędu skarbowego w wysokości [...] zł, zamiast uprzednio wykazanej kwoty do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w wysokości [...] zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00