Orzeczenie
Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 9 grudnia 2021 r., sygn. I SA/Sz 862/21
Interpretacje podatkowe
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Nadzieja Karczmarczyk-Gawęcka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Bolesław Stachura Sędzia WSA Joanna Wojciechowska po rozpoznaniu w Wydziale I w trybie uproszczonym w dniu 9 grudnia 2021 r. sprawy ze skargi Ł. S. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] sierpnia 2021 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej bez rozpatrzenia oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżonym do Sądu postanowieniem z [...] sierpnia 2021 r. nr [...] Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej utrzymał
w mocy swoje postanowienie z [...] lipca 2021 r. nr [...] pozostawiające bez rozpoznania wniosek L. S. (dalej zwanego: "Wnioskodawca", "Strona", "Skarżący") o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Z ustalonego stanu faktycznego wynika, co następuje.
Wnioskodawca złożył do organu w dniu 16 kwietnia 2021 r. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych. W obszernym uzasadnieniu przedstawił opis stanu faktycznego i cztery pytania związane z opodatkowaniem działalności polegającej na tworzeniu programów komputerowych i kwalifikacji odpłatnego przeniesienia prawa autorskiego do programu komputerowego oraz ponoszonych wydatków. W dalszej części wniosku przedstawił stanowisko w sprawie.
W ocenie organu, wniosek nie spełniał wymogów, o których mowa w art. 14b § 3 O.p., dlatego pismem z dnia 9 maja 2021 r. wezwał Stronę do jego uzupełnienia
w zakresie doprecyzowania opisu stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, m.in. poprzez wskazanie:
1) Czy przedmiotem wniosku jest kwestia możliwości zastosowania przez Wnioskodawcę 5% stawki od dochodu uzyskiwanego z tytułu przenoszenia autorskich praw majątkowych do oprogramowania komputerowego lub jego części przez Pana wytwarzanego czy wytwarzanego, rozwijanego i ulepszanego?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right