Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 kwietnia 2021 r., sygn. II SA/Rz 523/21

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.NSA Jacek Surmacz /spr./, Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska, Sędzia WSA Jarosław Szaro, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 8 kwietnia 2021 r. sprawy ze skarg D.O. na decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] listopada 2019 r. - nr [...] - nr [...] w przedmiocie wymierzenia kar pieniężnych za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry 1) uchyla zaskarżone decyzje, 2) uchyla decyzje Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] czerwca 2019 r. nr [...], nr [...], 3) umarza postępowanie administracyjne, 4) zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej na rzecz skarżącego D.O. kwotę 8.034 (osiem tysięcy trzydzieści cztery) złote tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skarg D. O. (dalej: Skarżący) są decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w (dalej: DIAS) z dnia [...] listopada 2019 r., nr:

1) [...],

2) [...],

- wydane w sprawach wymierzenia kar pieniężnych za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry.

Zaskarżone rozstrzygnięcia zostały oparte o następujące okoliczności faktyczne i prawne: w dniu 14 maja 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego w, przeprowadzili kontrolę w lokalu przy ulicy [...] 15 w... W trakcie tych czynności stwierdzili, że w ww. lokalu znajdują się dwa urządzenia typu Hot Spot zabezpieczone urzędowo paskiem typu VOID, nr [...] i [...], bez numerów zabezpieczających. Oba urządzenia były włączone do prądu i gotowe do rozgrywania na nich gier.

Na podstawie przeprowadzonych na urządzeniach eksperymentów funkcjonariusze stwierdzili, że jest na nich możliwe przeprowadzanie gier, umożliwiających uzyskiwanie wygranych pieniężnych.

Po uruchomieniu gier na automatach, na monitorach wyświetlane są symbole, symulujące ruch bębnów. Zatrzymanie symboli następuje automatycznie, bez udziału gracza, a układ symboli jest całkowicie zależny od programów komputerowych, zainstalowanych na automatach. W związku z tym gracz nie jest w stanie w żaden sposób przewidzieć kombinacji symboli, które pojawiają się na monitorze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00